Skuteczne pertraktowanie to umiejętność przydająca się zarówno w biznesie, w pracy, jak i życiu prywatnym. Niemal codziennie mamy do czynienia z sytuacjami, które wymuszają na nas negocjacje. Szkolenie z technik negocjacyjnych, pomoże wybrnąć z nich obronną ręką. Dlaczego warto z niego skorzystać?

Mowa ciała

Pierwsze wrażenie na swoim rozmówcy można wywrzeć tylko raz. Zależy ono nie tylko od tego, co powiesz, ale też, jak poruszasz się i wyglądasz. Przykład? Wchodząc do pokoju jako gość, nie siadaj od razu do stołu. Buduje to atmosferę rywalizacji i tworzy dystans.

Gdy jesteś gospodarzem, możesz sobie na to pozwolić, ale będąc po drugiej stronie, musisz zająć miejsce dopiero wtedy, gdy wskaże ci je rozmówca. Wyprostowana sylwetka i szczery uśmiech na wejściu, doda ci pewności siebie i wzbudzi sympatię.

Podanie dłoni również jest kluczowe. Kobiety, które witają się w sposób zdecydowany, postrzegane są jako kreatywne i pewne siebie. Podobnie jest z mężczyznami. Sposób podania ręki ma dla nich duże znaczenie. Zwiędła słoń i lekki uścisk mogą zostać zinterpretowane jako brak szacunku, słabość charakteru i zwątpienie.

Podanie samych końcówek palców to okazanie niechęci do bliższego kontaktu – nie postępuj w ten sposób, jeśli nie chcesz zniechęcić do siebie rozmówcy. Zależy ci na odwrotnym efekcie? Podając obie ręce (uściśnięcie ręki rozmówcy obiema dłońmi) to próba zjednania i dominacji.

Zdecydowanie najlepszy efekt daje klasyczne i zdecydowane uściśnięcie dłoni to wyraz szacunku, partnerstwa i otwartości na kontakty.

Gesty wykonywane w czasie rozmowy i mowa ciała są podstawą niemal każdego szkolenia. Negocjacje warto oprzeć na tych zasadach. Swoimi ruchami możesz podświadomie przekazać otwartość na innych, dobre zamiary oraz pewność siebie. Lub odwrotnie – utrzymując zamkniętą postawę, okażesz niepewność, lęk i nieczyste zamiary.

Mowa ciała jest dla wielu tajemną wiedzą – kto ją opanuje, zyskuje znaczną przewagę w pertraktacjach. To szerokie zagadnienie obejmuje wiele szczegółowych porad, które ułatwiają negocjacje. Szkolenie prowadzone przez fachowca pomoże Ci zsynchronizować twoje słowa z gestami.

Czego jeszcze nauczą Cię szkolenia?

Prowadzenia rozmów biznesowych rządzi się także osobnymi prawami. Idealną metodą, by się ich nauczyć, są szkolenia. Negocjacje ćwiczone na kursie, budują pewność siebie. Zwróć jednak uwagę, czy szkolenia są prowadzone przez doświadczonych profesjonalistów.

Pokażą Ci nie tylko, jak być odważnym, ale też pełnym empatii – to kluczowe do osiągnięcia sukcesu. Nauczysz się panowania nad emocjami i umiejętności słuchania. Zdolność do kompromisu, dyplomacja i elastyczność są często cenniejsze od nieustępliwości.

Fachowo prowadzone szkolenia, stawiające na pozyskanie pożytecznych umiejętności negocjacyjnych znajdziesz na stronie www.kreator-szkolenia.pl/szkolenia/szkolenia-sprzedazowe/negocjacje-handlowe/ .

Prowadzący z tej firmy stawiają na uczenie praktycznych zachowań. Sami też się nieustannie się uczą, dzięki czemu są na bieżąco z nowymi technikami i wiedzą, jak najlepiej prowadzić negocjacje. Szkolenie siebie i pracowników jest wskazane, jeśli chcesz podnieść wyniki swojej firmy.

(Visited 435 times, 1 visits today)