W dzisiejszym zmaterializowanym świecie bardzo ważne jest, aby od małego uczyć nasze dzieci, jak ważne jest dzielenie się, pomoc, wsparcie, współczucie itd. Dzieci najchętniej uczą się, gdy mogą naśladować nasze zachowania. Nawet przekazanie 1 % podatku może stanowić ciekawą lekcję z pomagania innym dla naszych podopiecznych.

 

Obecnie niektóre dzieci wychowują się w nadmiarze, inne zaś mają bardzo niewiele. Jeżeli mamy szczęście, że naszym pociechom niczego nie brakuje, powinniśmy od małego uczyć je, nie tylko wdzięczności, ale także umiejętności dzielenia się i pomocy. Nasze maluchy powinny wiedzieć, że wiele dzieci nie ma tak dobrze, jak one, że zarówno ludzie, zwierzęta, jak i nasza planeta potrzebują naszej pomocy i wsparcia, aby wszystkim mogło żyć się lepiej. Możemy uczyć dzieci pomagania na bardzo wiele różnych sposobów – od codziennych drobnych sytuacji podczas zabaw na placu zabaw, po specjalne ciekawe akcje rodzinne.

1. Wybierz razem z dzieckiem fundację i przekażcie 1 % podatku

Opowiedz swojemu maluchowi o tym, że możecie przekazać „prezent” dla fundacji, która pomaga zwierzętom, dzieciom, ludziom chorym itd. Poszukajcie różnych organizacji pożytku publicznego, poczytajcie o nich. Pozwól zdecydować swojemu dziecku i wybrać fundację, której przekażecie 1 % podatku (np. na rzecz zwierząt – WWF, Azyl, Emir, chorych dzieci – Mam Marzenie, Zdążyć z Pomocą, Kawałek Nieba, dzieci z domów dziecka – Przyjazny Świat Dziecka, Przylądek Nadziei, dzieciom z Trzeciego Świata – Maitri, Opoka i wiele innych).

Takie wspólne działanie nie tylko was do siebie zbliży, lecz także będzie bardzo pouczającą lekcją dla dziecka. Pozwoli mu także poczuć się odpowiedzialnie, gdy sam wybierze fundację, której pomoże.

2. Zróbcie paczkę na święta

Niedługo nadejdą Święta Bożego Narodzenia. To wspaniały czas na naukę pomagania. Dobrze, aby dziecku Święta kojarzyły się z czymś więcej niż prezentami i Świętym Mikołajem. Możecie przygotować paczki dla dzieci. Zróbcie remanent szafy, wybierzcie za małe i niezniszczone ubranka, nieużywane już zabawki, kupcie owoce, słodycze, kredki, blok rysunkowy i zróbcie niewielkie paczki świąteczne. Możecie je zawieźć razem do fundacji, szpitala czy domu dziecka.

3. Adoptujcie zwierzę

Jeżeli nie masz możliwości zaadoptowania zwierzaka i wzięcia go do domu, możecie to zrobić wirtualnie. Bez względu na to, czy wybierzecie pieska, czy któreś zwierzę z ZOO, możecie stać się jego symbolicznymi właścicielami – kupować mu jedzenie, odwiedzać itd. Będziecie otrzymywać zdjęcia i informacje na temat waszego podopiecznego, co na pewno ucieszy dziecko oraz wiele go nauczy.

4. Zrobić zakupy starszej sąsiadce

Jeżeli w waszej okolicy / bloku mieszka jakaś starsza osoba, zaproponujcie razem z dzieckiem, że zrobicie jej zakupy i przyniesiecie do domu. Pozwól maluchowi być współodpowiedzialnym za ten projekt – będzie to dla niego zabawa i nauka w jednym.

 

 

 

 

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 297 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu