Urodzenie dziecka to bardzo szczęśliwy i radosny moment dla całej rodziny. Nowy członek jest zwykle bardzo wyczekiwany i odliczane są dni do jego pojawienia się na świecie. A gdy już się pojawi, zwykle wiąże się to z ogromną radością, zadowoleniem, ale też pewnym naturalnym zmartwieniem i zaniepokojeniem. Małe dziecko potrzebuje bowiem poza dużą dawką miłości również pewnych akcesoriów, które zwyczajnie trzeba kupić. W tym wyposażeniu może doskonale pomóc odpowiednie ubezpieczenie na wypadek urodzenia dziecka.

Wypłata za urodzenie dziecka

Trudno jest rozpatrywać tak ważne zdarzenie rodzinne w kategoriach finansowych, jednak każdy odpowiedzialny rodzic z pewnością tak właśnie robi i tak właśnie reaguje. Dlaczego? Dlatego, że miłością i troską dziecka się nie nakarmi i nie ubierze. Należy zadbać o odpowiednie zaplecze finansowe, a w przypadku dziecka nawet o zabezpieczenie różnych niespodziewanych wydatków, których zwykle jest w tym czasie bardzo wiele. Jednym ze sposobów na zabezpieczenie takiego właśnie zaplecza jest ubezpieczenie na wypadek urodzenia dziecka. Działa ono w ten sposób, że po urodzeniu, należy ten fakt zgłosić do towarzystwa ubezpieczeniowego, które rozpatruje wniosek i przelewa odpowiednią kwotę na konto ubezpieczonego. Wszystko przebiega szybko, sprawnie i bez niepotrzebnych komplikacji, które mogłyby ten proces niepotrzebnie wydłużyć.

Zasady ubezpieczenia

Warto jednak zdawać sobie sprawę, że ubezpieczenie na wypadek urodzenia dziecka to polisa bardzo wyjątkowa i szczególna. Dostępna jest wyłącznie przy ubezpieczeniu grupowym. W ramach ubezpieczenia indywidualnego nie ma szans na to, by taką umowę dokupić. Jest więc ona na swój sposób ekskluzywna, wyjątkowa, szczególna.

Karencja

Dodatkowym utrudnieniem w skorzystaniu z niej jest również okres karencji, który zwykle jest do niej dopisany. Karencja to czas, w którym ubezpieczony jest objęty ochroną ubezpieczeniową, ale ubezpieczenie w pełni nie działa. To znaczy, że jeżeli zdarzenie objęte karencją będzie miało miejsce w czasie jej trwania, to świadczenie nie zostanie wypłacone. Większość ofert ubezpieczenia grupowego ustala karencję na ubezpieczenie na wypadek urodzenia na dziewięć miesięcy. Ma to na celu zabezpieczenie towarzystwa przed zawieraniem umowy już po zajściu w ciążę. Są też takie firmy, które konkurencyjnie skracają karencję do sześciu miesięcy. Która firma wymaga karencji i jaki jest czas jej trwania można znaleźć przeszukując ubezpieczenie grupowe na ubezpieczeniagrupowe.com.pl. Oczywiście, pracownik nie wiele ma tu do powiedzenia, decyzję bowiem podejmuje pracodawca. Jeżeli jednak w danym zakładzie nie ma jeszcze polisy, być może pracownicy mogą w pewnym zakresie wpłynąć na decyzję przełożonego.

Ubezpieczenie na wypadek urodzenia dziecka może się okazać bardzo przydatne w pierwszych dniach po pojawieniu się potomstwa. Kwota, która zostanie przyznana jest zawsze z góry znana, można więc ją sobie zagospodarować. Widełki przyznawanych świadczeń można znaleźć na różnych stronach. Warto wiedzieć, że decydując się na takie rozwiązanie nie będzie trzeba dopłacać. Średnio jaka obowiązuje na ubezpieczenie grupowe składka na ubezpieczeniagrupowe.com.pl można sprawdzić w kilku różnych towarzystwach. Da to też pewien ogląd sytuacji i pozwoli oszacować, czy wykorzystanie tego rozwiązania rzeczywiście się opłaca.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 384 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu