Nietypowe i oryginalne pudełka produktowe sprawdzają się we wszystkich branżach. Niezależnie od tego, czy produkujesz kosmetyki, biżuterię, czy odzież, warto zainteresować się tym, by zaplanować strategię reklamową dla firmy w oparciu o opakowania.

Nietypowe i oryginalne pudełka produktowe – warto postawić na kreatywne napisy

Jednym z ciekawych rozwiązań w branży opakowań, są kreatywne napisy nadrukowane na pudełku. Takie opakowania stosuje między innymi marka Petit Vour’s. Kosmetyki Petit Vour’s są pakowane w piękne pudełka z wieczkiem, których ściany zdobią praktyczne wskazówki dotyczące zdrowia i urody. Wśród pudełek Petit Vour’s można znaleźć różnokolorowe opakowania – różowe, granatowe, zielone, firma przykłada dużą wagę do ich projektowania!

Ekskluzywne pudełka produktowe

Diamond Treats to producent ekskluzywnej biżuterii, który także korzysta z potencjału opakowań produktowych. Pudełka Diamond Treats są niewielkich rozmiarów i wyglądają bardzo luksusowo. Ich dno wypełnia elegancka poduszeczka, a stosowana kolorystyka – połączenia brązu i złota, czy granat ze srebrem, podkreślają elegancki charakter marki.

Oryginalny fason i zróżnicowane wymiary

Producent casów do smartfonów – Snakehive korzysta z pudełek, które powstają na drodze recyklingu. To, co je wyróżnia, to niestandardowe rozmiary i kształty – są one dostosowane do case’ów na różne modele telefonów.

Pudełka z przegródkami

Opakowania z przegródkami to rozwiązanie, które jest chętnie stosowane przez firmy cateringowe. Dobrym przykładem jest sieć fastfoodów Bacoa. Burgery Bacoa są pakowane w unikalne opakowania z uchwytem i oddzielnymi komorami, w których znajdują się dodatki.

Apetyczna czerwień i złoto!

Czerwień to ponadczasowa  barwa, która przyciąga wzrok, wywołuje ekscytację i pobudza do działania. Piękne czerwone oraz złote pudełka są charakterystyczne dla producenta słodyczy – firmy Saunders Chocolates.

Jeśli interesuje Cię, jak jeszcze można wykorzystać niestandardowe opakowania, warto sprawdzić wpis Niestandardowe opakowania w e-commerce – 5 najciekawszych pomysłów, który ostatnio pojawił się na blogu bankowy-leasing.

Ciekawe pudełkowe inspiracje można znaleźć także na blogu producenta opakowań dla biznesu – Packhelp. Pomysły te można wykorzystać w wielu branżach, począwszy od jubilerskiej, przez spożywczą, do kosmetycznych i elektronicznych obszarów przemysłu!

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 174 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu