Potrzebujesz niewielkiej sumy pieniędzy i zastanawiasz się jak ją zdobyć? Zdecyduj na pożyczkę krótkoterminową. W Polsce działa już wiele firm zajmujących się pożyczaniem małych kwot na krótkie okresy. Dla nowych klientów przewidują ciekawe promocje, a stałym zapewniają różne premie. Masz do wyboru wiele różnych firm, udzielających pożyczek zarówno przez internet, jak i w placówkach stacjonarnych.

 

Interesuje Cię pożyczka z instytucji pozabankowej? Chcesz wiedzieć, jak zdobyć pożyczkę krótkoterminową? Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się wszystkiego co konieczne.

 

Pożyczki krótkoterminowe w Polsce

W ostatnich latach pożyczki krótkoterminowe stają się w Polsce coraz popularniejsze. Polakom podoba się to, że pożyczkę krótkoterminową zdobywa się w łatwy i nieskomplikowany sposób. Banki z roku na rok coraz bardziej zaostrzają kryteria, według których przyznają kredyty i pożyczki gotówkowe. To powoduje, że żeby dostać pożyczkę w banku trzeba przejść skomplikowaną procedurę, dostarczyć mnóstwo zaświadczeń, wypełnić stos formularzy. Nie każdy ma na to ochotę, szczególnie jeśli gotówka potrzebna jest „na wczoraj”. Obecnie w Polsce nie będziesz miał problemu ze zdobyciem pożyczki krótkoterminowej. Spotkasz się z bogatą ofertą wielu firm pożyczkowych i tylko od Ciebie zależy, którą z nich wybierzesz. Jedną z najpopularniejszych w Polsce jest serwis pożyczkowy Wonga. To pochodząca z Wielkiej Brytanii platforma internetowa, która weszła na polski rynek stosunkowo niedawno, bo w 2013 roku.

Dla kogo są pożyczki krótkoterminowe

Pożyczki krótkoterminowe to idealny sposób na szybkie pozyskanie gotówki, dla tych wszystkich, którym w danym momencie brakuje pieniędzy na pilne wydatki. Jeśli zabrakło Ci pieniędzy na rachunki lub zakupy, pożyczka krótkoterminowa pomoże Ci wybrnąć z problemu. Z pożyczek korzystają też bardzo chętnie osoby, które spotkało jakieś wydarzenie losowe, wymagające nakładu pieniędzy. Mowa tu o zalanym mieszkaniu, zepsutym samochodzie, czy wadliwej zmywarce. Pożyczkę krótkoterminową dostanie każda osoba, która ukończyła 18 lat. W niektórych firmach pożyczkowych wymagana jest zdolność kredytowa, więc jeśli takiej nie posiadasz, możesz mieć problem z uzyskaniem pieniędzy.

Kwota pożyczki

W każdym serwisie pożyczkowym przyznawane kwoty różnią się nieco od siebie, lecz zazwyczaj istnieje możliwość wzięcia pożyczki w przedziale od 50 do ok. 1000-2000 zł. W Wonga nowym klientom oferuje się pierwszą pożyczkę na maksymalnie 750 zł do spłaty w ciągu 60 dni. W każdym przypadku kosztuje ona tylko 10 zł niezależnie od kwoty i terminu spłaty. Na przykład jeśli pożyczasz 300 zł, oddajesz 310 zł. W przypadku stałych klientów sprawa wygląda inaczej. Wysokość każdej kolejnej pożyczki zależy od terminowości spłaty poprzedniej i Twojej zdolności kredytowej. Ustala się ją dla każdego klienta indywidualnie, a informację o niej uzyskasz na dwa różne sposoby. Pierwszym z nich jest zalogowanie się na konto osobiste na stronie internetowej wonga.pl. Inna możliwość to bezpośredni kontakt z konsultantem. Maksymalna kwota pożyczki, którą przyznaje Wonga wynosi 2500 zł.Cel pożyczki

Pożyczkę krótkoterminową możesz przeznaczyć na dowolny, wybrany przez Ciebie cel. Nigdzie nie podajesz informacji, na co zamierzasz wydać pieniądze. Kiedy jednak decydujesz się na wziąć pożyczkę, zalecane jest, żeby jej nie trwonić, a przeznaczyć na zamierzony cel. Ustal kwotę, jakiej potrzebujesz oraz termin w jakim spodziewasz się oddać pieniądze. Na stronie startowej wonga.pl znajdziesz specjalne suwaki, dzięki którym określisz, ile pieniędzy i na ile dni je pożyczasz.

Spłata zobowiązania

Na spłatę pożyczek krótkoterminowych masz zazwyczaj 30 dni. Tak samo jak w przypadku kwoty pożyczki, termin uzależniony jest od danej firmy pożyczkowej. W Wonga możliwy termin spłaty jest nawet dwukrotnie dłuższy niż w pozostałych serwisach, ponieważ wynosi aż 60 dni. Ponadto firma Wonga gwarantuje możliwość przedłużenia spłaty pożyczki, po wcześniejszej rozmowie z konsultantem lub spłaty zobowiązania przed terminem. O każdej kolejnej racie, którą musisz uregulować jesteś informowany wiadomością SMS oraz wiadomością mailową. Oprócz tego wszystkie informacje odnośnie Twoich zaksięgowanych wpłat i pozostałych rat zamieszczone są na koncie osobistym. Masz do nich dostęp od razu po zalogowaniu się do serwisu.

Co trzeba zrobić, żeby otrzymać pożyczkę

W każdym serwisie zasady różnią się nieco od siebie, ale na platformie Wonga otrzymanie pożyczki jest wyjątkowo łatwe. Nie ma mowy o staniu w kolejkach, czy wypełnianiu sterty dokumentów. Pożyczka krótkoterminowa, zwłaszcza pożyczka w Wonga wyklucza tę konieczność. Musisz jedynie podjąć kilka prostych kroków. Oto one:

  1. Ustal jakiej kwoty potrzebujesz i na jak długo. Za pomocą specjalnych suwaków wyreguluj wartości na stronie startowej Wonga.pl.
  2. Przejdź do wypełniania wniosku, w którym musisz podać podstawowe dane personalne oraz kontaktowe.
  3. Zatwierdź wniosek.
  4. Wykonaj przelew na 10 groszy na jedno z polskich kont Wonga, który ma na celu potwierdzenie Twojego konta osobistego. Dzięki temu serwis będzie wiedział, gdzie przelać pożyczkę.
  5. Poczekaj, aż system zweryfikuje Twoje dane w Biurze Informacji Kredytowej i kilku innych instytucjach gospodarczych.
  6. Dokładnie przeczytaj umowę i ją podpisz.
  7. Umowę odeślij w formie elektronicznej, lub standardowo pocztą, jednak pamiętaj, że druga opcja będzie trwała nawet kilka dni.
  8. Poczekaj 5 minut na pieniądze, które wpłyną na Twoje konto.

Proste, prawda? Minimum formalności i szybkie działanie.

Dokładnie się zastanów

Przed wzięciem pożyczki zastanów się, czy będziesz w stanie ją spłacić w terminie i czy rzeczywiście jest Ci koniecznie potrzebna. Rozeznaj się też, która jaka firma i oferta najbardziej Ci odpowiadają. Nie podejmuj pochopnych i nieprzemyślanych decyzji.

Czytaj skrupulatnie wszystkie informacje

Podejmując się zobowiązania finansowego koniecznie upewnij się, że umowa wraz ze wszystkimi aneksami jest dla Ciebie w pełni zrozumiała. Przede wszystkim chodzi o warunki spłaty i wszystkie ewentualne opłaty i kary. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, albo informacja wydaje się zagmatwana czy wieloznaczna, to poproś o wyjaśnienie lub zrezygnuj z pożyczki akurat w tej firmie. Jeśli istnieje taka możliwość zapytaj kogoś doświadczonego, co myśli na temat konkretnej oferty. Takie postępowanie na pewno uchroni Cię w późniejszym czasie przed ewentualnymi przykrymi konsekwencjami.

Jeśli chcesz wziąć pożyczkę krótkoterminową, decyduj się na zaufane i profesjonalne firmy, takie jak Wonga.pl, która nie zataja przed klientem żadnych informacji. Przed podpisaniem umowy dokładnie zastanów się, czy wszystko rozumiesz i czy nie masz wątpliwości co do dokumentu, który podpisujesz. Pamiętaj, że im bardziej przemyślaną decyzję podejmiesz, tym mniejsze zamieszanie w Twoim życiu pojawi się w razie problemów. Trafna decyzja przyniesie Ci wiele korzyści, takich jak pozytywna historia kredytowa, czy chociażby zniżki na kolejne pożyczki. Jeśli po przeczytaniu tego artykułu nadal masz wątpliwości lub pytania, powinieneś koniecznie zajrzeć na serwis wybieramwonga.pl.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 71 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu