Zaciągania pożyczek nie należy się bać – w końcu pieniądze są dla ludzi. Jeżeli chcesz jednak wziąć pożyczkę, musisz pamiętać o tym, żeby dokładnie zapoznać się z ofertą i umową do pożyczki, aby nie wpaść w tarapaty. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę!

 

Po pożyczkę można udać się zarówno do banku, jak i do pozabankowych firm pożyczkowych. Nie każdy jednak jest w stanie otrzymać pożyczkę bankową – tutaj zasady są znacznie bardziej restrykcyjne, ponieważ banki selekcjonują swoich klientów i tylko wybranym z nich, spełniającym ich wymagania, pożyczają pieniądze. Z kolei firmy pożyczkowe udzielają pożyczek już na bardziej liberalnych zasadach, dzięki czemu można otrzymać je także w tych sytuacjach, gdy bank wydałby decyzję odmowną.

To, niestety, rodzi także pewne komplikacje, ponieważ umowa pożyczki może być sygnowana przez osobę, która tak naprawdę może nie poradzić sobie z takim obciążeniem, które może w konsekwencji prowadzić nawet do jeszcze większych długów i problemów z komornikiem.

Bezpieczne zawieranie umowy z pożyczkodawcą
Przede wszystkim najważniejsze to znalezienie godnej zaufania firmy pożyczkowej, gdy szuka się pożyczek pozabankowych. Dużo pomocnych opinii można znaleźć na forach i serwisach poświęconych finansom. To pomoże ci w zbadaniu wiarygodności firmy.

Następnie warto dokładnie zapoznać się z dokumentacją – regulamin, umowa pożyczki, tabele opłat – często nie przeglądamy nawet tego rodzaju pism, a to spory błąd, który może dużo kosztować. Zwróć szczególną uwagę na wszelkiego rodzaju niejasne zapisy, które mogą wskazywać, że będziesz narażony na dodatkowe koszty. W przypadku chwilówek i innych pożyczek pozabankowych problemem są często wysokie kary umowne naliczane po przekroczeniu terminu płatności.

Pamiętaj również o tym, by nie podpisywać żadnych weksli in blanco i nie zgadzać się na zawieranie pożyczki bez umowy – to ona powinna być podstawą transakcji pomiędzy tobą a pożyczkodawcą, a także dokumentem, który wykorzysta się przy ewentualnych sporach.

Dziękujemy firmie Getbucks Polska za pomoc w stworzeniu artykułu.

 

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 90 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu