Polski rolnik chce się rozwijać i wreszcie ma na to szanse. Okazuje się, że coraz więcej osób myśli o biznesie na terenach wiejskich. Podczas gdy jeszcze kilka lat temu mieszkańcy wsi tłumnie uciekali do miast, dzisiaj coraz więcej młodych podejmuje odpowiednie kształcenie, by stać się rolnikiem. Agro lider może osiągnąć ogromny sukces, a dzisiejsza wieś stwarza do tego odpowiednie warunki. Dowiedz się, jak może być realizowany szybki rozwój gospodarstw wiejskich.

Rozwój małych i dużych gospodarstw rolnych

Eksperci rynku gospodarstw wiejskich zauważają, że idealną sytuacją dla całej gospodarki naszego kraju, byłaby taka, w której na terenach wiejskich prężnie działałyby tylko duże działalności rolnicze. Rolnicy, którzy posiadają więcej niż 20 hektarów ziemi, mogą liczyć na prężny rozwój i korzystne warunki finansowego wsparcia.

Nie oznacza to oczywiście, że małe gospodarstwa wiejskie nie mogą liczyć na pomoc. Kredyty dla rolnika na preferencyjnych warunkach pozwolą im stopniowo się rozwijać. Zobowiązania kredytowe mogą być zaciągane na remont budynków gospodarczych, zakup kolejnych hektarów ziemi albo zakup maszyn, które pozwolą na sprawniejszą pracę na polu.

Środki za inwestycje w sprzęt

Czy wiesz, że kredyty dla rolnika przewidują inwestycje w sprzęt niezbędny do rozwoju gospodarstwa wiejskiego? Co ciekawe, te najbardziej korzystne oferty banków zakładają możliwość finansowego wsparcia bez konieczności przedstawiania prognoz finansowych. Warto również zaznaczyć, że rolnik może zaciągać takie zobowiązanie nawet na 15 lat, a wartość wsparcia to nawet 1 milion złotych.

W tym przypadku bank zapewne będzie wymagać dodatkowego zabezpieczenia. Mali przedsiębiorcy na terenach wiejskich nie muszą się jednak martwić. Jeśli ich własność nie jest wystarczająca, banki honorują ustanowienie zabezpieczenie na nieruchomości osoby trzeciej, która nie jest kredytobiorcą.

Kredyt na dowolny cel związany z działalnością rolniczą

Kredyty dla rolnika, które mogą być zaciągane na preferencyjnych warunkach. Oznacza to, kredytobiorca otrzyma dopłatę do oprocentowania. Może też liczyć na wydłużony okres spłaty zobowiązania. Banki nie ingerują w motywację kredytową. Rolnik może starać się o finansowe wsparcie tego rodzaju na zakup ziemi, paszy, zwierząt hodowlanych, maszyn. Może też za otrzymane wybudować budynki gospodarcze albo zainwestować w remont tych, z których już korzysta.

Dla banku liczy się to, by środki z kredytu zostały wydane tylko i wyłącznie na działalność rolniczą. Kredytobiorca będzie musiał udokumentować realizację wszystkich inwestycji, jakie poczynił ze środków otrzymanych z banku.

Podsumowanie

Kredyty dla rolnika możliwe są do otrzymania dla tych, którzy już prowadzą gospodarstwo rolne albo dopiero chcą je założyć. Co ważne, bank rozpatruje wnioski kredytowe jedynie od tych, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 162 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu