Reklama sklepu internetowego jest jednym z czynników, który zdecyduje o jego sukcesie. W internecie mamy sporo możliwości do wyboru. Najczęściej przy otwieraniu sklepu mamy ograniczony budżet więc jesteśmy zmuszeni do ograniczenia się do kilku kanałów aby następnie rozszerzyć reklamę na pozostałe.

Gdzie promować sklep internetowy

Zanim zastanowimy się jak reklamować sklep internetowy najpierw wymieńmy najpopularniejsze miejsca w których możemy promować swój sklep:

  • Google (pozycjonowanie oraz reklamy Google AdWords),
  • Facebook i inne Social Media,
  • fora internetowe,
  • specjalistyczne serwisy i blogi branżowe,
  • porównywarki cenowe,
  • serwisy aukcyjne (np. Allegro)

Jak reklamować sklep internetowy

Na początku gdy zaczynamy promować nasz sklep internetowy najlepiej rozpocząć od reklamy, która przełoży się na szybką sprzedaż. Do wykorzystania są tutaj przede wszystkim reklamy Google AdWords, dodanie produktów do porównywarek cenowych oraz ewentualna sprzedaż na Allegro po to aby zapoznać klientów ze swoją marką. Są to miejsca gdzie najszybciej zdobędziemy pierwszych klientów i nasz sklep zacznie sprzedawać.

Gdy już uda nam się nieco rozkręcić sklep to wtedy warto zainteresować się metodami, które działają bardziej długoterminowo. Ważne jest też budowanie marki po to aby klienci o nas pamiętali i do nas wracali.

Do tego świetnie nadaje się prowadzenie fanpage na Facebooku oraz Content Marketing na specjalistycznych serwisach i blogach branżowych. Warto również zainwestować w pozycjonowanie strony. Jest to dość droga inwestycja jednak po kilkunastu miesiącach może to być nasz główny kanał sprzedaży.

Klient najlepszą reklamą

Nie zapominajmy o wysokiej jakości produktów i obsłudze klienta. Dzięki zadowoleniu naszego klienta nie tylko zwiększamy szanse, że do nas wróci ale również budujemy dobrą opinię wokół sklepu co przełoży się na długoterminowy sukces.

Jeżeli poszukujesz więcej sposobów na zwiększenie sprzedaży to koniecznie sprawdź artykuł: http://blog.sky-shop.pl/jak-zwiekszyc-sprzedaz-w-sklepie-internetowym-10-skutecznych-sposobow/.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 230 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu