Ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe to interesujący sposób na zainwestowanie pieniędzy i dodatkową ochronę ubezpieczeniową w jednym. Czym dokładnie są UFK i dlaczego warto je wybrać?

Chcesz zadbać o swoją finansową przyszłość? Zależy Ci na tym, aby zabezpieczyć się w razie nieprzewidzianych zdarzeń? Masz trudności z oszczędzaniem i chcesz zmobilizować się do regularnego odkładania pieniędzy? W takich przypadkach fundusze kapitałowe mogą być strzałem w dziesiątkę!

 

Ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe – co to jest?

 

Pod pojęciem takim jak ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe, czyli w skrócie UFK, znajduje się metoda inwestycyjno-ubezpieczeniowa, która łączy w sobie dwa produkty:

 

  • fundusze inwestycyjne,
  • ubezpieczenie na życie.

 

Osoba korzystająca z UFK wpłaca pieniądze najczęściej w regularnych odstępach czasu, na przykład co miesiąc. Składka jest wtedy dzielona na dwie części – jedna z nich jest stosowana do opłacania ubezpieczenia, natomiast druga jest inwestowana w fundusze inwestycyjne.

 

Wobec tego fundusze kapitałowe mogą być bardzo dobrą propozycją dla tych osób, które chciałyby jednocześnie odkładać i inwestować swoje środki, a przy tym chciałyby także skorzystać z ubezpieczenia na życie.

 

Rodzaje ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych

 

Aktualnie do wyboru mamy różne rodzaje funduszy kapitałowych, które różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim pod względem poziomu ryzyka. Wyróżniamy zatem fundusze bezpieczne, zrównoważone, a także agresywne.

 

Fundusze bezpieczne lokują środki najczęściej w obligacje Skarbu Państwa, które są gwarantowane przez rząd. Dają relatywnie niskie, ale pewne zyski. Fundusze zrównoważone to przede wszystkim inwestycja w obligacje oraz w bardziej ryzykowne akcje – takie połączenie daje wyższe zyski, ale także większy poziom ryzyka.

Można także skorzystać z UFK agresywnych, czyli takich, które lokują pieniądze w akcje – wtedy zarówno ryzyko, jak i zyski mogą być wysokie.

 

Aktualne oferty ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych są dostępne obecnie także przez internet.

 

 

 

 

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 249 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu