Zarządzanie organizacją we współczesnym świecie niesie za sobą szereg wyzwań. Problemem jest między innymi wykorzystanie potencjału drzemiącego w danych, efektywne zarządzanie procesami i zasobami przedsiębiorstwa.

Bez odpowiedniej technologii i narzędzi do wizualizacji danych jest to niezwykle trudne. Między innymi z tego względu warto zainteresować się stworzeniem odpowiedniej infrastruktury systemowej. Czym jest Dynamics 365? Jak działa i gdzie może się sprawdzić?

Dynamics 365 – czym jest i dlaczego warto rozważyć taką inwestycję?

Dynamics 365 to chmurowe rozwiązanie, wprowadzone na rynek przez Microsoft, które łączy w sobie cechy systemu CRM (zarządzanie relacjami z klientami) i ERP (planowanie zasobów przedsiębiorstwa).

Jest to tym samym wielofunkcyjne i niezwykle elastyczne narzędzie, które ułatwia codzienne zarządzanie przedsiębiorstwem. Pozwala nie tylko lepiej wykorzystywać posiadane przez organizację zasoby, ale też lepiej identyfikować potrzeby klientów i właściwie je adresować.

Dynamics MS to narzędzie pochodzące z bogatego katalogu rozwiązań zaprojektowanych przez Microsoft, co oznacza, że doskonale współpracuje z innymi narzędziami producenta. Platformę można dostosowywać do własnych potrzeb i rozbudowywać ją w chmurze.

Otwiera to również możliwość zintegrowania tworzonego rozwiązania z innymi narzędziami Microsoft – w tym m. in. Microsoft Azure, Microsoft Power Platform czy Microsoft Power BI. Dzięki licznym integracjom Dynamics 365 pozwala wynieść proces zarządzania organizacją na zupełnie nowy poziom, otworzyć przed zarządzającymi wiele nowych możliwości i dostarczyć im dane, które pozwolą rozwiązać niejeden problem biznesowy.

Gdzie konkretnie sprawdzi się Dynamics 365?

Możliwości zastosowania programu Dynamics w obszarze biznesowym jest naprawdę wiele. Jest to rozwiązanie niezwykle elastyczne, które można rozbudowywać w miarę zmieniających się w czasie potrzeb biznesowych.

Oznacza to, że doskonale sprawdzi się zarówno w dużych organizacjach o złożonej strukturze organizacyjnej i procesach najróżniejszego charakteru, jak i małych oraz średnich firmach, które chcą efektywniej planować zasoby, skuteczniej odpowiadać na potrzeby swoich klientów i lepiej wykorzystywać potencjał drzemiący w posiadanych danych.

Zastosowanie Dynamics 365 nie ogranicza się wyłącznie do działów finansowych czy działów odpowiedzialnych z łańcuch dostaw. Narzędzie doskonale sprawdzi się również w wielu innych obszarach przedsiębiorstwa.

Doskonałym przykładem może być chociażby dział kadr, dział produkcji czy sprzedaży. Wszędzie tam Dynamics 365 pozwala lepiej zarządzać procesami, kontrolować każdy aspekt działalności, monitorować stany magazynowe, optymalizować działania marketingowe, a nawet przyspieszać procesy rekrutacyjne.

Można zatem uznać, że wdrożenie w organizacji Dynamics 365 to inwestycja o potencjalnie wysokiej stopie zwrotu. Kluczem do sukcesu jest jedynie właściwe zaplanowanie wdrożenia i pełne wykorzystanie możliwości narzędzia.

(Visited 37 times, 1 visits today)