Każdy, kto mieszka w domu jednorodzinnym wie, że zapewnienie bezpieczeństwa jest tu sprawą pierwszorzędną. Można to zrobić na wiele różnych sposobów, chociażby inwestując w okna i drzwi antywłamaniowe. Jednak to nie zawsze wystarczająca ochrona przed włamaniem. Świetnym rozwiązaniem w kwestii bezpieczeństwa jest bez wątpienia monitoring.

Bez względu na to, czy opuszczasz dom tylko na czas pobytu w pracy czy też często podróżujesz za granicę, zadbaj o solidną ochronę swoich czterech kątów. Nie czekaj aż wydarzy się przykra, niespodziewana sytuacja, lecz od razu zainwestuj w monitoring, który w wielu przypadkach ochroni Cię przed włamaniem czy kradzieżą.

Jeśli mieszkasz w niewielkim domu, system monitoringu możesz skonfigurować samodzielnie lub kupić gotowy zestaw. Na rynku znajdziesz wiele świetnych rozwiązań.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu monitoringu?

Od tego, jaki monitoring powinieneś kupić zależy obszar, jaki chcesz objąć kamerami. Czy ma być to jedynie wnętrze, czy również obszar wokół nieruchomości? Jeśli zdecydujesz się na monitoring podwórka, jak i przestrzeni domowej, przede wszystkim zastanów się nad tym, ilu kamer potrzebujesz.

Druga kwestia to opcja nagrywania: czy monitoring ma rejestrować widok z kamer, czy jedynie udostępniać podgląd bieżący? Ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość ustawienia systemu w taki sposób, by włączał się jedynie w momencie, gdy kamery otrzymają sygnał z detektora ruchu.

Musisz zwrócić również uwagę na to, że inne kamery będą Ci potrzebne do nagrywania widoku z zewnątrz, a inne do wnętrza domu. Te montowane na podwórku powinny być odporne na szkodliwe działanie deszczu, śniegu czy wiatru.

Dodatkowo warto zainwestować w specjalne obudowy do kamer, które pozwolą ochronić je przed uszkodzeniem. By podnieść poziom bezpieczeństwa w domu, możesz także uzupełnić monitoring o system alarmowy.

Koszt monitoringu

Inwestycja w monitoring dla domu jest dość kosztowna, ale bez wątpienia warta każdej złotówki. Ceny zestawów rozpoczynają się już od 800 zł. W ich skład wchodzą wtedy cztery kamery kopułkowe do montażu wewnątrz domu oraz rejestrator wyposażony w dysk twardy o pojemności 500 GB.

Z kolei jeśli zamiast kamer wewnętrznych wybierzesz modele do montażu na zewnątrz, które nagrywają w dzień i w nocy, taki zestaw będzie Cię kosztował od 1000 zł do 1500 zł. Decydując się na lepszą jakość nagrywania, cena także wzrośnie i może wynieść od 1800 zł do nawet 3000 zł.

Kamery do monitoringu – inwestycja w bezpieczeństwo

Coraz więcej osób, mieszkających w domach jednorodzinnych, decyduje się na inwestycję w nowoczesny system monitoringu. To bez wątpienia skuteczny sposób na to, by uchronić się przed włamaniem.

Kamery do monitoringu pozwalają mieć stale pod kontrolą swoją posesję, co na pewno ułatwi rozwiązanie ewentualnych problemów. Jeśli chcesz zapewnić sobie i swojej rodzinie najwyższy poziom bezpieczeństwa, zainwestuj w monitoring.

Jeśli szukasz kamer do monitoringu, sprawdź ofertę sklepu Montersi.pl, który oferuje wysokiej jakości obrotowe kamery IP – https://www.montersi.pl/kamery-obrotowe-ip

(Visited 131 times, 1 visits today)