Płatność kartą czy przelewem to tylko początek listy metod płatności bezgotówkowych. Zaliczamy do nich także płatności przez SMS, czyli tak zwaną usługę SMS Premium. Co warto o niej wiedzieć?

Czym jest SMS Premium?

Płatności mobilne SMS Premium, czyli z wykorzystaniem telefonów, najczęściej bazują na wysyłaniu płatnych wiadomości SMS. Wówczas opłata pobierana jest z konta klienta, gdy korzysta on z usługi pre-paid, albo też doliczana jest do jego rachunku telefonicznego.

Aktualnie tego rodzaju płatności używane są bardzo często przez wiele firm – usługa SMS Premium w portalu Przelewy24, jednego z najpopularniejszych operatorów płatności on-line w Polsce, polega na wysłaniu SMS-a na wskazany numer, aby dokonać wpłaty. Nie trzeba posiadać wtedy konta bankowego albo karty płatniczej – dzięki temu to bardzo łatwo dostępna metoda płatności!

Przykładowe zastosowanie usługi SMS Premium:

  • korzystanie z archiwów prasowych
  • dostęp do portali i społeczności internetowych
  • opłata za muzykę i filmy
  • płatności za gry on-line
  • szybsze pobieranie plików
  • udział w konkursach i głosowaniach
  • wsparcie organizacji charytatywnych
  • zapłata za zakłady bukmacherskie

Wobec tego zapłata przez SMS, na przykład usługa SMS Premium w portalu Przelewy24, może być bardzo dobrym wyborem dla wielu firm, które chciałyby ułatwić swoim klientom dostęp do swoich usług, a przy tym poprawić swoje wpływy.

SMS Premium – jak zacząć?

Firma, która chciałaby zacząć wykorzystywać usługę SMS Premium do pobierania opłat od swoich klientów, może skorzystać z różnych ofert w tym właśnie zakresie. Wdrożenie płatności jest bardzo proste i nie wymaga specjalistycznej wiedzy – wystarczy wybrać odpowiedni wariant usług.

Najczęściej wybierane rozwiązania dostarcza firma Przelewy24, który specjalizuje się w płatnościach bezgotówkowych. Jej rozwiązania w dziedzinie płatności mobilnych pozwala na prowadzenie transakcji w kilku różnych wariantach do wyboru – dokładne informacje można znaleźć na stronie www.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • lista przykładowych usług premium sms
(Visited 78 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu