Wybierając najlepszy smartfon, warto brać pod uwagę szereg cech składających się na jego całościowy profil – może być to na przykład cena, pojemność baterii, jakość wyświetlacza i aparatu fotograficznego czy też moc procesora. Dopiero porównanie smartfonów różnych producentów pomoże dokonać optymalnego wyboru.

Nie ma uniwersalnego modelu smartfonu, który odpowiadałby na potrzeby wszystkich użytkowników. Nawet najlepszy smartfon, jak flagowce czołowych producentów, nie będzie pozbawiony wad, dlatego głównym kryterium optymalnego wyboru powinna być funkcjonalność dopasowana do indywidualnych preferencji oraz cena mieszcząca się w założonym budżecie. Najlepiej sprzedające się smartfony 2018 roku to Huawei, Samsung oraz HTC. Popularnością cieszą się również modele Xiaomi.

Porównanie smartfonów

Nie każdy jest fanem cyfrowej fotografii – taki użytkownik z pewnością jest w stanie zadowolić się smartfonem z aparatem o niższych parametrach, za to będzie szukał pojemniejszej baterii. Niemniej, tegoroczne flagowce, jak na przykład Samsung Galaxy S9 zaskakują ciekawymi rozwiązaniami – ten model to pierwszy na świecie smartfon, który ma zmienną przysłonę obiektywu (F/1.5 lub F/2.4).

Dodatkowo wyposażony w możliwość nagrywania w 4K i 60 klatkach na sekundę w kodeku HEVC (h.265), Samsung to najlepszy smartfon fotograficzny. Nawet dla największych fanów fotografii zaporowa może być cena tego urządzenia – w chwili premiery kosztował niemal 4000 złotych, obecnie ponad 3000. Osoby dysponujące mniejszym budżetem mogą zadowolić się innymi modelami koreańskiego producenta również chwalonymi za jakość aparatu – na przykład Galaxy A5 czy Galaxy S7.

Smartfony 2018 do zadań specjalnych

Nie każdy użytkownik szuka smartfonu, który pozwala na robienie fotografii doskonałej jakości bądź wyświetlania obrazu na ekranie OLED. Dla niektórych o wiele ważniejsze są takie parametry, jak odporność na pył czy wstrząsy oraz wodoszczelność. Szukając telefonu odpornego na wodę należy szukać oznaczenia IP67 bądź też IP68.

Oznacza ono, że smartfon na pewno nie ulegnie zniszczeniu podczas przypadkowego zalania. Wodoszczelne smartfony 2018, mające IP68, to na przykład: Galaxy S9 i HTC U12+. Podczas zakupu telefonu warto sprawdzić także, czy ma on funkcję Dual Sim. Nawet, jeśli nie korzystasz na co dzień z dwóch kart, lepiej jest zainwestować w telefon który posiada ten standard.

A co z pamięcią i procesorem?

Wszystko zależy od budżetu, jakim dysponujesz – smartfony 2018 roku ze średniej półki (kosztujące około 1000 złotych) powinny mieć pamięć minimum 3 GB RAM i procesor Snapdragon serii 600. Z kolei flagowce topowych producentów mają od 4 GB RAM do 8 GB RAM i na przykład procesory Snapdragon serii 800 albo Exynos 9810.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 204 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu