Materiały Promocyjne
Nagrania Szkoleń
Wersja AllinOne 2.0 (dla osób zaawansowanych)
Witaj! [referrerinfo gravatar=”true”]{{empty}}[/referrerinfo]

Jestem [referrerinfo field=”first_name”]{{empty}}[/referrerinfo] [referrerinfo field=”last_name”]{{empty}}[/referrerinfo]

Napisz lub zadzwoń do mnie, a chętnie odpowiem na Twoje pytania i pomogę w pierwszych krokach w Podstawy Biznesu. email: [referrerinfo field=”user_email” nospan=”true”]{{empty}}[/referrerinfo] tel: [referrerinfo field=”telefon_nr” nospan=”true”]{{empty}}[/referrerinfo] Abyśmy mogli poznać się lepiej przeczytaj trochę o mnie:

[referrerinfo field=”description” nospan=”true”]{{empty}}[/referrerinfo]

Poradniki z E-Biznesu

Witaj,

Poradnik z E-Biznesu

Na tej stronie znajdziesz poradniki z e-biznesu oraz instrukcje obsługi np. jak zainstalować i zoptymalizować bloga, jak obsługiwać wielokrotny autoresponer, jak budować strony przechwytujące itp. Niektóre poradniki są jeszcze w produkcji, dlatego zaglądaj tutaj częściej, ponieważ niedługo zaktualizujemy poniższą listę. Pozdrawiamy i do usłyszenia, Paweł Grzech & Wojtek Wesołowski

[wms_protected][/wms_protected]
Jak zainstalować WordPressa

Mam dzisiaj dla Ciebie instrukcję video od A do Z jak zainstalować i skonfigurować bloga opartego na platformie WordPress.

Prezentacja jest na przykładzie narzędzi, które znajdują się w pakiecie GVO HostThenProfits – jest to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie dla początkujących, ale również dla zaawansowanych użytkowników.

1) Jak kupić domenę i przekierować DNS na hosting GVO?

Kliknij tutaj i przejdź do Domeny.tv >>

Wskazówka: Pamiętaj, że aktualizacja DNS może potrwać nawet do 48h (a jeśli masz już bloga na GVO, to możesz oczywiście zainstalować nowego WordPressa w subdomenie).

.

2) Jak i gdzie kupić hosting?

Kliknij Tutaj i dowiedz się więcej o narzędziach GVO >>

GVO możesz opłacić praktycznie każdą kartą kredytową, kartą do płatności internetowych oraz kartą bankomatową. Ważne aby nad logiem MasterCard lub Visa znajdował się napis „Debit”, jak na zdjęciu:

debit

Dodatkowo upewnij się czy masz ustawiony na karcie limit do płatności internetowych (banki przeważnie ustawiają takie limity z automatu na „0″). Sprawdź to koniecznie po zalogowaniu do swojego konta w banku i zwiększ ten limit np. na minimum 100 zł.

Gdzie znaleźć kod CVV?

Kod CVV to ostatni trzycyfrowy numer wydrukowany na pasku podpisu na odwrocie karty:

CVV

Jeśli nie posiadasz karty, to polecam Ci wirtualną kartę do płatności Internetowych (rodzaj karty wybierz – karta internetowa): https://www.centrum24.pl/prepaid/index?index=1823

Nie musisz zakładać konta w innym banku, wystarczy tą kartę doładować i wszystkie formalności załatwisz przez Internet.

.

Co zawiera pakiet GVO?

Oprócz hostingu dostajesz:

+ Wielokrotny autoresponder, gotowe szablony stron przechwytujących (wystarczy jedno kliknięcie, aby stworzyć własną stronę), pokój webinarowy, konto hostingowe resellerskie (z możliwością utworzenie do 4 kont klienckich) , video hosting (z możliwością nagrywania filmów z poziomu przeglądarki), tzw. Blogger Builder (wystarczą 2 kliknięcia i masz już swojego bloga) oraz ode mnie dostaniesz dodatkowo dostęp do specjalnego systemu do zarabiania w Internecie >>

Link do GVO >>

.

3) Jak zainstalować Bloga na GVO?

 .

4) Jak obsługiwać panel WordPress?

.

5) Jak wybrać motyw na bloga?

.

6) Jak zrobić pierwszy wpis na blogu?

Kliknij Tutaj i dowiedz się więcej o narzędziach GVO >>

.

WordPress SEO (najważniejsze ustawienia bloga)

WordPress_SEO

  • Jak z dziwnie wyglądających linków, których nikt nie rozumie i nie jest wstanie zapamiętać, stworzyć przyjazne linki dla użytkownika oraz dla Google,
  • Jak skutecznie połączyć własnego bloga z Google i w błyskawiczny sposób informować wujka Google o wszystkich zmianach, jakie mają miejsce na Twoim blogu,
  • Jak krok po kroku zainstalować wtyczkę SEO, tak aby Google pokochało Twojego bloga i z przyjemnością indeksowało go w swoich wynikach wyszukiwania – czołowe miejsca w Google od dzisiaj już nie będą stanowić dla Ciebie problemu,
  • BONUS: instalacja i konfiguracja statystyk.

[wms_protected]

Lekcja: Przyjazne linki

Własny format: /%postname%

Lekcja: Mapa XML

Wtyczka: Google XML Sitemaps

Autor wtyczki: Arne Brachhold

Lekcja: Instalacja wtyczki SEO

Wtyczka: WordPress SEO

Autor wtyczki: Joost de Valk

Lekcja: Połączenie bloga z Google

Narzędzia dla Webmasterów

W cPanel musisz znaleźć “Menadżer Plików” lub po Angielsku “File Manager” Dodawanie mapy witryny: sitemap.xml

Lekcja: Statystyki bloga

Wtyczka: Jetpack

Link do wordpress.com: http://pl.wordpress.com/

Polecamy hosting na bloga => GVO

[/wms_protected]

5 Rzeczy, które zoptymalizują Twojego WordPressa

Blogowanie jest proste! Bloguje się na całym świecie. Codziennie zakładane są nowe blogi, o różnej tematyce: polityczne, modowe, finansowe, z poradami, z przepisami itp.

Oczywiście, najpopularniejszą platformą blogową jest bez wątpienia WordPress. Zatem, jeśli ktoś myśli na poważnie o prowadzeniu bloga, to zdecydowanie polecam wydać tę parę groszy i zakupić zarówno swoją wymarzoną domenę oraz hosting. Jednak samo założenie bloga na popularnym cmsie nie pomoże Ci w pozyskaniu czytelników.

W momencie, kiedy założymy już swój pierwszy lub kolejny blog trzeba pamiętać, aby go zoptymalizować. Jest, to istotny zabieg, jeśli chcemy być wysoko w wyszukiwarkach.

Codziennie powstaje wiele blogów, jednak jeszcze szybciej upadają na dno. Ludzie przestają blogować pomimo początkowego zapału m.in. z powodu braku ruchu, czyli odwiedzin czytelników. Mało, komu chce się prowadzić bloga, skoro go nikt nie czyta. Dlatego dobra optymalizacja bloga pomoże Ci w walce o wyższą pozycję w Google.

Wykonaj 5 prostych kroków i zoptymalizuj swojego WordPressa.

Są to podstawowe ustawienia dla bloga:

jak zoptymalizować bloga wordpress

1) Zakładka ustawienia ogólne

podstawowe ustawienia wordpressa
Tytuł bloga:

W tej zakładce musimy ustawić odpowiednio tytuł naszego bloga. Użyj w opisie kluczową frazę, na którą chcesz się pozycjonować. Nie upychaj słów kluczowych na siłę.

Opis bloga:

Stwórz nie za długi opis 1-2 zdania. Dodaj słowa kluczowe, ale również tutaj nie upychaj ich na siłę. Ma, to być naturalny opis, który przedstawi potencjalnym czytelnikom co znajdą na Twoim blogu.

Ustawienia czasowe:

Dostosuj je do naszej strefy czasowej, jeśli masz inne ustawienia.

2) Zakładka Pisanie:

Formatowanie

Zaznaczamy, aby WordPress, automatycznie konwertował tekst np. : ) na odpowiednie obrazki.
Zaznaczamy, aby WordPress automatycznie poprawiał nieprawidłowo zagnieżdżony kod XHTML

Usługi aktualizacji

W momencie, kiedy publikujemy nowe wpisy na swoim blogu, chcemy, aby szybciej one się indeksowały w Google. Dlatego dopisujemy listę serwerów, które umożliwią nam pingowanie. Standardowo mamy tylko jeden adres wpisany.

Skąd wziąść taką listę ?

Możemy pobrać bezpośrednio http://codex.wordpress.org/Update_Services. Jest, to lista XML-RPC Ping Services.

Obszerniejszą listę podała na swoim blogu Justyna Bizdra, możemy ją również wykorzystać: Ping lista do bloga wordpress. Pamiętajcie, aby listę sformatować, tzn. pozbyć się spacji między wierszami i sprawdzić czy nie ma z duplikowanych adresów z listą powyżej.

Listę tą wklejamy w takiej postaci jak wyżej, do naszego bloga:

konfiguracja i optymalizacja bloga wordpress

3) Ustawienia czytania

W tej zakładce możemy ustalić, ile wpisów może pojawić się na stronie głównej naszego bloga. Standardowo jest ustalone 10 wpisów oraz 10 elementów w kanałach RSS. Możemy zostawić te wartości lub je zmienić.

Należy, jednak zaznaczyć opcję wypisy dla kanałów RSS. Nie chcemy, aby całe nasze artykuły pojawiały się w kanałach RSS. Dlaczego? Chcemy chronić przecież nasze wpisy.

W sieci jest wiele stron, które za pomocą kanałów RSS wyświetlają nasze artykuły na swojej stronie, przez co taka strona zostaje zapełniona naszymi artykułami. Jest, to jednym słowem kradzież. Poza tym nasze artykuły będą powielane na wielu stronach, a Google przecież nie lubi duplikowanej treści. Dlatego zabezpieczamy nasze wpisy.

Widoczność dla wyszukiwarek

Jeśli masz zaznaczoną opcję Nie pozwalaj wyszukiwarkom indeksować swojej witryny, oddznacz ją. Chcemy, aby roboty indeksowały naszego bloga.

wordpress kurs

4) Ustawienia dyskusja [wms_protected]

Standardowo mamy ustawione

  • Spróbuj powiadomić wszystkie blogi, do których odnośniki zostały dodane w artykule (spowalnia proces dodawania artykułu.)
  • Zezwól na powiadomienia (pingbacki i trackbacki) z innych blogów
  • Zezwól na komentowanie nowych artykułów

I tak pozostawiamy, chyba że nie chcemy, aby ktoś komentował nasz blog, to odznaczamy ostatnią opcję.

Dodatkowe ustawienia jakie możemy zrobić to:

  • ustalenie, kto może komentować nasz blog
  • ile komentarzy ma pojawić się na stronie, czyli stronnicowanie
  • czy komentarz najpierw musi być zatwierdzony przez administratora (zdecydowanie polecam, to zaznaczyć, aby mieć kontrolę nad tym co zostaje publikowane)

5) Ustawienia bezpośrednich odnośników

Najważniejsze ustawienia na blogu. Standardowo mamy ustawione, aby nasz wpis był wyświetlany pod takim adresem:

http://kamilanitschka.pl/?p=123.

Ten adres nic nie mówi Google, nie jest to przyjazny link dla wyszukiwarek.
Skoro piszemy w tytułach naszych artykułów słowa kluczowe, to warto, aby ten tytuł był naszym odnośnikiem. Dlatego wybieramy:

własny format i wklejamy /%postname%/

jak ustawić wordpressa

Można również, co stosuje wiele blogerów dodać również do naszych linków kategorię (tutaj również używamy słów kluczowych) w tym wypadku dodajemy

/%category%/%postname%/

 

Podsumowanie całego artykułu w postaci krótkiego filmu:

To podstawowe ustawienia bloga WordPress w celu jego optymalizacji. W kolejnej części zastosujemy odpowiednie wtyczki, aby jeszcze bardziej zoptymalizować nasz blog.

P.S.

Nowa eRa eMarketingu…..? Jeśli jeszcze tego nie widziałeś, to kliknij teraz Tutaj i zobacz jak w XXI wieku buduje się 5cyfrowy biznes w domu…

[/wms_protected]

Jak przyspieszyć WordPress’a, czyli optymalizacja bloga

Na początku tego artykułu zadaj sobie pytanie, czy Twój blog jest szybki ? Mam tutaj na myśli, czy strony ładują się niemal od razu, czy musisz czekać?

Działanie i szybkość bloga jest jednym z kluczowych czynników udanego blogowania. Dlatego warto poświęcić chwilę czasu na optymalizację. A w tym artykule przedstawię Ci wskazówki jak przyspieszyć bloga. Zapoznaj się również z 1 częścią o optymalizacji, czyli ogólne ustawienia wordpressa.

Zmierz czas ładowania strony przed optymalizacją.

Na początku warto jest poddać naszego bloga testowi szybkości i sprawdzić parametry ładowania strony. Z pomocą przychodzi nam Google i narzędzie Page Speed. Jeśli Twój wynik wynosi 85 – 100, jest ok. Twój blog działa prawie idealnie. Google podpowie Ci co należy poprawić, aby uzyskać lepszy efekt.

Podstawowe wskazówki jak przyspieszyć WordPress’a.

1) Hosting optymalizacja wordpressa

Hosting ma duże znaczenie na to, jak nasz blog będzie działać. Dlatego odradzam Ci korzystać z darmowych usług. Jeśli chcesz prowadzić bloga za darmo zdecyduj się na platformę blogger lub wordpres.com. Ale, jeśli myślisz o biznesie w sieci, to zdecydowanie polecam zakupić płatny hosting.

Z tym, że przy wyborze hostingu też sprawdź jego parametry. Z czystym sumieniem mogę polecić Ci hosting GVO.

Porada: nie daj się złapać na nielimitowany transfer. Wiele usługodawców przyciąga takim hasłem, ale gdzieś w regulaminie (którego mało, kto czyta) widnieje na 99% informacja, że jednak jest ograniczenie transferu.

2) Szablon strony

Tak naprawdę nie da się ocenić, czy szablon jest prawidłowo stworzony, nim nie zajrzy się do kodu strony. Nie zależnie, czy będzie szablon darmowy, czy płatny może być nieoptymalnie napisany. Warto korzystać ze stron, do których masz zaufanie albo takich, które cieszą się dobrą opinią.

Wiele osób szuka szablony przepełnione bajerami. Takie szablony trochę już odchodzą, a zastępują je motywy minimalistyczne.

3) Wtyczki

Na pewno musisz aktualizować wtyczki, które masz zainstalowane na blogu. W aktualizacjach poprawione są błędy, dlatego nie zaniedbuj tego i, gdy ukaże się informacja o nowszej wersji kliknij i wykonaj aktualizacje. Zbędne wtyczki, których nie używasz warto się pozbyć.

Optymalizacja bazy danych WordPress.

Za każdym razem, kiedy dodajesz nowy wpis, zdjęcie, komentarz wszystko zostanie zapisane do bazy danych. Baza się powiększa i powiększa. Często zapisują się zbędne śmieci. Następstwem jest to, że zapytanie do bazy danych twa dłuższą chwilę, przez co blog jest spowolniony. Aby temu zaradzić możesz wykorzystać wtyczki:

  • WP-optimize Wtyczka aktualizowana co jest ważne. Wykona całą pracę za Ciebie, Ty tylko ją uruchamiasz.
  • WordPress kursYoast optimize db – Ta wtyczka również pomaga optymalizować bazę danych, więc warto się nią zainteresować. na screenie pokazuje jaki efekt można uzyskać stosując wtyczkę.
  • Wp db manager – Jeśli chcesz zautomatyzować proces optymalizacji, ta wtyczka się do tego świetne nadaje. Dzięki niej możemy zaplanować termin do optymalizacji bazy danych.

Warto również wyłączyć rewizje postów, o tym jest osobny artykuł i znajdziesz go tutaj kroki do odchudzenia bazy danych. Znajdziesz tam dokładny opis wraz z filmikiem jak działać z wtyczką Wp-optimize.

Buforowanie, czyli cache strony

Co, to jest keszowanie strony ? Za każdym odświeżeniem Twojego bloga, na nowo zostaje wczytana dana strona, ma wpływ np. na długość ładowania strony. Aby temu zapobiec stosuje się keszowanie. Polega, to na tym, ze co jakiś czas zostaje zapisana aktualna wersja strony i przy odświeżaniu strony nie zostaje ona ponownie w całości załadowana tylko czytelnik widzi statyczną kopię.

Dzięki temu nasz serwer jest mniej obciążony, przez co blog szybciej działa. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat zajrzyj na kszowanie stron www, autor wyjaśnił tam niemal wszystko.

Wtyczki, które wykonają cała pracę za nas:

  • Wp super cache – Prawidłowo zainstalowana i skonfigurowana, potrafi mocno przyspieszyć naszego bloga. Za pierwszym razem wczytanie naszego bloga/wpisu trwa dłużej, ale każde kolejne nie będzie trwać dłużej, niż 1 sec. Wtyczka może powodować problemy z blogiem, biała strona itp. Dlatego warto wyszukać sobie informacje jak temu zapobiec.
  • W3 total cache – Wtyczka usprawnia nasz bloga, przez co nasza strona będzie się szybciej wczytywać, obniża również obciążenie serwera. Samo zainstalowanie wtyczki, to za mało, trzeba ją skonfigurować. Dlatego wpisz w wyszukiwarce Google hasło „w3 total cache konfiguracja”, a otrzymasz wiele wyników jak dobrze skonfigurować ową wtyczkę.
  • Hyper cache – Kolejna najczęściej wymieniana wtyczka przez blogerów do keszowania strony. Warto, więc się nią zainteresować. Wtyczka jest łatwa w konfiguracji, przeznaczona dla blogów na słabych serwerach.
  • DB cache reloaded fix – Ta wtyczka posłuży nam do keszowania bazy danych. Ograniczymy w tym przypadku ilość zapytań do bazy i nie tylko. Warto ją mieć.

jak zoptymalizować blogaAby nie pojawiły się problemy z tymi wtyczkami, zachęcam do poszukania informacji w Google, jak konfigurować.

Optymalizacja zdjęć

Wiele zdjęć na blogu może znacząco wpłynąć na szybkość ładowania się naszego bloga. Aby temu zaradzić możemy skorzystać z malej wtyczki.

  • WP-SmushitAutomatyczna optymalizacja obrazów w momencie, kiedy będą one ładowane.[wms_protected]

O tym, jaki wpływ maja zdjęcia na naszym blogu może przeczytać w moim artykule optymalizacja zdjęć. Omawiam tam również w/w wtyczkę.

Na koniec, jeśli zdecydowałeś/aś się na zastosowanie którejś z tych wskazówek jak przyspieszyć WordPress’a, warto ponownie wykonać test prędkości naszego bloga. A następnie sprawdzić, czy nasz blog wczytuje się szybciej, czy jest jakaś poprawa.

Jeśli korzystasz z innych wtyczkę, które pomagają przyspieszyć bloga, to zostaw komentarz. Ten temat jest tak obszerny, że na pewno wiele osób jeszcze jest w stanie uzupełnić ten artykuł. W kolejnej części zajmiemy się optymalizacją pod SEO. Co też jest bardzo ważne, jeśli prowadzimy bloga na poważnie.

P.S.

Nowa eRa eMarketingu…..? Jeśli jeszcze tego nie widziałeś, to kliknij teraz Tutaj i zobacz jak w XXI wieku buduje się 5cyfrowy biznes w domu…

[/wms_protected]

Jak działa wielokrotny autoresponder...

jak działa wielokrotny autoresponder Skierowanie dużego strumienia odwiedzin na Twoją stronę będzie wymagać znacznej inwestycji czasu, pieniędzy i dużego wysiłku marketingowego. Zatem zrozumiałe jest, że wyciśnięcie maksimum z jednej wizyty na Twojej stronie jest najważniejsze w długofalowym sukcesie Twojego E-Biznesu.

W ostatnim czasie powszechna stała się następująca zasada: zbierz dane osób odwiedzających Twoją stronę internetową i utrzymuj z nimi regularny kontakt za pomocą np. Newslettera.

I jednym z lepszych sposobów aby tego dokonać, jest właśnie wykorzystanie wielokrotnego autorespondera do budowania listy kontaktów. Autoresponder to wspaniałe narzędzie, które automatycznie dodaje kontakty do Twojego Newslettera, budując w ten sposób bazę danych wszystkich użytkowników, którzy chcieli dołączyć do danej listy.

Niestety większość ludzi niczego nie kupi za pierwszym razem. Ogólnie przyjął się taki standard, że potrzeba około 7 kontaktów zanim ktoś podejmie decyzję zakupu. Innymi słowy, można wykonać masę pracy aby przyprowadzić kogoś na Twoją stronę lub bloga, ale jeśli nie pozostaniesz w ciągłym kontakcie z nim i nie będziesz regularnie prezentować mu swojego produktu, to Twój początkowy wysiłek może zostać bardzo szybko zmarnowany.

Autoresponder rozwiązuje ten problem. Będąc nowoczesnym narzędziem, za pomocą którego możesz w łatwy sposób przechwycić nowych subskrybentów i utrzymywać z nimi kontakt.

A posiadanie autorespondera w ramach Twojej internetowej działalności jest już praktycznie koniecznością. Jeśli Twój hosting nie może zapewnić Ci łatwego dostępu do nowoczesnych narzędzi marketingowych oraz pomoc w tworzeniu takiego systemu przechwytującego w celu zmaksymalizowania Twoich zysków i zaoszczędzenia pieniędzy, to prawdopodobnie znalazłeś odpowiednie miejsce do budowy i rozwoju Twojego eBiznesu.

Zobacz teraz jak działa Wielokrotny Autoresponder GVO:[wms_protected]

Jeśli nie masz jeszcze swojego konta w GVO, to możesz zarejestrować je pod tym adresem: GVO Polska >>

Jako bonus otrzymasz specjalny system do budowy 3 niezależnych źródeł dochodu – tylko i wyłącznie za pomocą jednej strony przechwytującej.

[/wms_protected]