Standardem w pracy biur rachunkowo-księgowych jest korzystanie z programów wspierających, które ułatwiają codzienne wykonywanie zadań. Dzięki nim specjaliści nie muszą się obawiać, że pominą istotne zmiany w prawie lub nie sprostają wymogom klientów.

Polskie biuro rachunkowo-księgowe ma do wyboru dziesiątki systemów, które usprawniają funkcjonowanie firmy w tej branży. Sprawdź i dowiedz się, jakie warianty programów księgowych masz do wyboru.

Program do biura księgowo-rachunkowego – czym się kierować przy wyborze?

Nowoczesne systemy księgowe dla biur rachunkowych są w większości podobnie skonstruowane i posiadają zbliżone funkcjonalności. Decydującą rolę przy wyborze konkretnego oprogramowania powinny odgrywać moduły dodatkowe, które spełnią indywidualne wymagania. Poza podstawowymi możliwościami, systemy księgowe posiadają nadprogramowe opcje takie jak:

  • kontrola należności i zobowiązań,
  • rejestracja zadań i operacji,
  • możliwość prowadzenia terminarzy spotkań,
  • opcja generowania analiz finansowych firmy,
  • administrowanie relacjami z klientem (CRM),
  • kontrola pracy wykonanej dla każdego klienta.

Jakie funkcje posiadają oprogramowania księgowe?

Najważniejsze elementy, na które powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze systemu księgowego do swojej firmy to:

  • Platforma dla klientów biura rachunkowego

To nieodzowna, podstawowa część struktury programu księgowego. Funkcje, które ją wyróżniają to: kalendarz przedsiębiorcy, monitoring rozliczeń i zaległych należności oraz archiwizacja dokumentów.

  • Przekaz dokumentów online

Biura rachunkowe powinny podążać za rozwojem cyfryzacji, a tym samym oczekiwaniami klientów. Obecnie konieczność osobistego dostarczania dokumentów do biura księgowego jest odczytywana jako niedogodność i utrudnienie, co może skutecznie zniechęcać potencjalnych klientów do skorzystania z oferty Twojej firmy.

Współczesne rozwiązania IT umożliwiają kompleksową komunikację z usługobiorcami wyłącznie za pośrednictwem internetu. Inwestycja w platformę do wymiany dokumentów online to oszczędność czasu, którą docenią obie strony. Warto pamiętać, że omawiany system powinien zapewniać bezpieczeństwo danych, a co za tym idzie szyfrowanie informacji dotyczących klienta i jego firmy.

  • Raporty na życzenie

W ramach obsługi księgowo-rachunkowej, klienci wymagają często całościowych analiz, zestawień i raportów, które w jasny sposób prezentują podsumowania działań w wyznaczonym okresie. Dobre systemy księgowe oferują możliwość tworzenia atrakcyjnych wizualnie i przystępnych raportów, obrazujących klientowi wykonaną dla niego pracę.

Zestawienia generowane przez oprogramowanie rachunkowe mogą ponadto dotyczyć wyników finansowych, co jest istotne dla księgowych specjalizujących się w sprawozdaniach z funkcjonowania przedsiębiorstwa.

  • Bezpieczeństwo danych klientów

Oprogramowanie księgowe powinno zapewniać bezwzględne bezpieczeństwo wrażliwych danych, którymi dzielą się klienci. Wiąże się to m.in. z posiadaniem przez system aktualnego oprogramowania, które uwzględnia obowiązujące przepisy, np. dotyczące RODO.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 68 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu