Chciałbyś, aby codzienne korzystanie z laptopa było jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze? Umożliwią Ci to dostępne w sprzedaży akcesoria, które w znaczącym stopniu usprawniają pracę na przenośnym komputerze. Sprawdź, które z nich są niezastąpione dla Ciebie!

Myszka bezprzewodowa

O zaletach myszki do obsługi komputera nie trzeba wspominać. Wydawać by się jednak mogło, że nie jest to gadżet potrzebny przy laptopie. W końcu przenośny komputer posiada wygodny touchpad, który z powodzeniem zastępuje elektronicznego gryzonia. Tymczasem nie zawsze jest to opcja łatwiejsza w użytkowaniu. Kiedy przyda CI się myszka komputerowa? Przede wszystkim wtedy, gdy zamierzasz na laptopie grać lub gdy po prostu jesteś przyzwyczajony do tego rodzaju urządzeń. W połączeniu z laptopem niezastąpiona będzie mała myszka bezprzewodowa, którą zawsze będziesz mógł wrzucić do torby lub do kieszeni i mieć przy sobie w razie potrzeby.

Podkładka chłodząca

To akcesorium niezbędne nie tylko w przypadku laptopów starszej daty. Podkładki chłodzące doskonale sprawdzają się do zmniejszenia temperatury intensywnie pracującego sprzętu, ale także do ustabilizowania go na nierównym podłożu. Często pracujesz z laptopem na kolanach? Wiesz w takim razie zapewne, że bywa to wysoce niekomfortowym rozwiązaniem – ciepły laptop jest w stanie wywołać nawet oparzenia skóry. Jeśli podłożysz pod niego lekką i cienką podstawkę chłodzącą, bez problemu będziesz mógł bez obaw i wygodnie pracować tak długo, jak potrzebujesz.

Zapasowy dysk

Zaopatrując się w dodatkowy dysk twardy do laptopa zyskasz więcej miejsca do przechowywania plików. Jest to urządzenie niezwykle przydatne szczególnie dla osób pracujących na laptopie – na przenośnym dysku możesz trzymać kopie zapasowe lub nieużywane w danym momencie dane. Korzystając z fizycznego dysku, który podłączasz do laptopa poprzez port USB dostęp do tych plików możesz mieć w każdym momencie. Także bez połączenia z internetem, co sprawdza się między innymi w podróżach pociągiem czy za granicą. Alternatywą dla dysków przenośnych są dyski sieciowe oraz miejsce w chmurze. Sprawdź czym jest dysk sieciowy i czym się różni od dysku przenośnego.

Bezprzewodowe słuchawki

Coraz częściej zabieramy laptopa w podróż, by czas spędzony w pociągu umilić sobie oglądaniem filmów na przenośnym ekranie. Podłączamy wtedy słuchawki i staramy się wygodnie usadowić. Jeśli zamiast standardowych słuchawek wybierzemy słuchawki bezprzewodowe, nasz relaks w ten sposób będzie zdecydowanie wygodniejszy. Nie będziemy bowiem ograniczeni długością kabla i bez przeszkód zmienimy pozycję, gdy aktualna przestanie być komfortowa. Słuchawki bezprzewodowe posiadają wytrzymałą baterię i łączą się z komputerem za pomocą bluetooth. Możesz wybrać modele zarówno nauszne jak i douszne i korzystać z nich z laptopem lub z telefonem komórkowym.

Zapasowa bateria

Zabierając ze sobą laptopa w podróż lub by pracować zdalnie z lokalu na mieście nie zawsze masz możliwość podłączenia go do prądu. W takich sytuacjach przyda Ci się zapasowa bateria, która wydłuży czas korzystania z komputera. Decydując się na akcesorium, pamiętaj by wybrać model rekomendowany przez producenta Twojego laptopa.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 203 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu