W 2019 roku opublikowano EF English Proficiency Index, klasyfikujący kraje z uwzględnieniem użytkowników posługujących się angielskim słownictwem. Polska zajęła jedenaste miejsce, wyprzedzając m.in. Belgię, Węgry i Szwajcarię. Sondaż IBRIS wykazał jednak, iż jedynie 33,3 procent mieszkańców RP potrafi komunikować się w obcym języku.

Wymagania pracodawców

Umiejętności lingwistyczne są aspektem branym pod uwagę przez właścicieli przedsiębiorstw przy wyborze osób na odpowiednie stanowisko. Wiele firm specjalizujących się w polskim sektorze rynkowym podejmuje bowiem współpracę z zagranicznymi kontrahentami.

Umiejętność posługiwania się obcym językiem umożliwia swobodną komunikację z biznesowymi podmiotami oraz klientami. Pracodawcy oczekują zazwyczaj znajomości angielskiego słownictwa na poziomie B1. Zdarza się również, że w procesie rekrutacyjnym brane są pod uwagę osoby znające kilka języków obcych.

Umiejętności lingwistyczne pozwalają znaleźć zatrudnienie w polskich oraz zagranicznych jednostkach. W przypadku wyboru drugiego rozwiązania można liczyć na duże zarobki. Znajomość języka obcego ceniona jest w sektorze IT, public relations, konsultingu, marketingu, budownictwie i ekonomii.

Standardy

Pracodawcy wymagają na ogół znajomości angielskiego na poziomie średniozaawansowanym. Wielu przedsiębiorców szuka również osób umiejących posługiwać się językiem niemieckim. Trend ten obserwowany jest w sektorze księgowości, dystrybucji i logistyki.

Niemcy stanowią również obszar ekspansji polskich firm, dlatego umiejętność komunikacji w języku zachodnich sąsiadów jest niezwykle ceniona. Szkoły Lincoln oferują swoim klientom również lekcje hiszpańskiego, włoskiego i francuskiego. Europejskie języki wciąż są bowiem cenione na rynku pracy.

Atrakcyjne oferty właściciele firm kierują ponadto do osób, znających języki arabski, chiński lub fiński.

Umiejętność posługiwania się językiem obcym ułatwia znalezienie dobrej pracy, zapewniającej finansowe bezpieczeństwo. Warto więc skorzystać z oferty placówek edukacyjnych, oferujących m.in. lekcje angielskiego online.

Autor wpisu:

Specjalista budowania MLM online ( marketingu sieciowego przez internet ). Współzałożyciel Grupy Marketingowej BB Elite Club. Szkolę w Akademii Nowoczesnego Marketingu GVO. Jestem tu by szkolić i pomagać naszym partnerom osiągnąć sukces.

http://wojciechwesolowski.pl/

(Visited 25 times, 1 visits today)
Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu