Wprowadzenie do strategii marki

Wprowadzenie do strategii marki

Strategię marki można przygotować na każdym etapie jej istnienia. Jeśli mamy możliwość stworzyć markę i przygotować jej strategię dosłownie od zera – świetnie. Jednak nie jest to jedyna droga. Istniejącą już markę można poddać rewitalizacji, która pozwoli odświeżyć jej wizerunek. (więcej…)

Podział majątku – na czym polega i gdzie szukać pomocy?

Podział majątku – na czym polega i gdzie szukać pomocy?

Podział majątku to procedura ściśle związana z orzeczeniem rozwodu, choć nie zawsze przeprowadza się ją w ramach tego samego postępowania. Na ten krok można zdecydować się dopiero w chwili ustania wspólności majątkowej. Co do zasady podziałowi podlega majątek wspólny, czyli dobra, które małżonkowie zgromadzili w czasie trwania tejże wspólności. Co warto wiedzieć na temat procedury, jaką jest podział majątku? Wałbrzych to miasto, gdzie znajdziesz wsparcie prawników, którzy przeprowadzą cię przez cały proces. (więcej…)

Skuteczna windykacja. Jak ją przeprowadzić?

Skuteczna windykacja. Jak ją przeprowadzić?

Wyegzekwowanie należności zawsze budzi stres. Mimo że to dłużnik ponosi winę za niedotrzymanie terminu płatności, to także osoba, wobec której zalega z wpłatą jest w niekomfortowej sytuacji. Skuteczne odzyskanie należności to cel, ale czasami trudno go osiągnąć. Najpierw starasz się przypominać we własnym zakresie, a gdy nadal nie masz pieniędzy na koncie zaczynasz szukać innych sposobów. Jak nakłonić dłużnika do spłaty należności? (więcej…)

Własności magnetyczne stali nierdzewnych

Własności magnetyczne stali nierdzewnych

Właściwości magnetyczne stali odpornych na korozję są zależne od ich struktury krystalicznej. Wyroby ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej o strukturze ferrytyczno-austenitycznej (duplex), martenzytycznej, ferrytycznej, a także stale wzmacniane wydzieleniowo ujawniają swoją magnetyczność, tymczasem wyroby stalowe o strukturze austenitycznej są niemagnetyczne. (więcej…)

Ochrona sygnalistów dyrektywa – zapoznaj się z obecnymi przepisami

Ochrona sygnalistów dyrektywa – zapoznaj się z obecnymi przepisami

Na ostateczne przepisy prawne dotyczące ochrony sygnalisty czekają i podmioty prawne, które są zobowiązane do wprowadzenia odpowiednich rozwiązań, jak i sami sygnaliści. Pracownicy i osoby powiązane z podmiotami prawnymi mają wiedzę na temat nieprawidłowości i nie wiedzą komu mogą to zgłosić. Z drugiej jednak strony osoby takie obawiają się działań odwetowych, które mogą ich spotkać za przekazanie informacji o naruszeniu. (więcej…)

Serwis używanych myjek karcher w Toruniu

Serwis używanych myjek karcher w Toruniu

Myjki ciśnieniowe Karcher to bardzo popularne i użyteczne urządzenia. Są one podzielone zbudowane z kilku elementów, które odpowiadają za ich działanie. Myjki są wykorzystywane do wielu codziennych zadań, można przy ich pomocy np. czyścić bruk, elewację, czy np. kwiaty.

Czasem jednak urządzenie może ulec mniej lub bardziej poważnej awarii. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat myjek Karcher oraz ich serwisu. (więcej…)

Rosnąca rola języka chińskiego

Rosnąca rola języka chińskiego

W aktualnych czasach język angielski zyskał miano języka ogólnoświatowego – językiem tym mówi przeszło 1,5 miliarda osób. Większość z nas uczyła się go w szkole, bądź poznała ten język dzięki internetowi i jego obecności w popkulturze. Jest to język bez którego trudno aktualnie wyobrazić sobie prowadzenie jakiegokolwiek biznesu, zwłaszcza, jeśli planujemy nawiązywać kontakty z zagranicznymi kontrahentami. (więcej…)