Warning: Undefined variable $VSMXamtGx in /home/platne/serwer188768/public_html/podstawybiznesu.pl/wp-includes/embed.php on line 1

Warning: Undefined variable $lRBZIljbPi in /home/platne/serwer188768/public_html/podstawybiznesu.pl/wp-includes/nav-menu.php on line 1

Warning: Undefined variable $IGmQZbY in /home/platne/serwer188768/public_html/podstawybiznesu.pl/wp-includes/rest-api/endpoints/class-wp-rest-attachments-controller.php on line 1

Warning: Undefined variable $CUoSQIR in /home/platne/serwer188768/public_html/podstawybiznesu.pl/wp-includes/rest-api/endpoints/class-wp-rest-taxonomies-controller.php on line 1

Warning: Undefined variable $yvkOI in /home/platne/serwer188768/public_html/podstawybiznesu.pl/wp-includes/widgets/class-wp-widget-text.php on line 1
Podstawowe ustawienia WordPressa... | Grupa Marketingowa PodstawyBiznesu

jak zoptymalizować wordpressaBlogowanie jest proste! Bloguje się na całym świecie. Codziennie zakładane są nowe blogi, o różnej tematyce: polityczne, modowe, finansowe, z poradami, z przepisami itp.

Oczywiście, najpopularniejszą platformą blogową jest bez wątpienia WordPress. Zatem, jeśli ktoś myśli na poważnie o prowadzeniu bloga, to zdecydowanie polecam wydać tę parę groszy i zakupić zarówno swoją wymarzoną domenę oraz hosting. Jednak samo założenie bloga na popularnym cmsie nie pomoże Ci w pozyskaniu czytelników.

W momencie, kiedy założymy już swój pierwszy lub kolejny blog trzeba pamiętać, aby go zoptymalizować. Jest, to istotny zabieg, jeśli chcemy być wysoko w wyszukiwarkach.

Codziennie powstaje wiele blogów, jednak jeszcze szybciej upadają na dno. Ludzie przestają blogować pomimo początkowego zapału m.in. z powodu braku ruchu, czyli odwiedzin czytelników. Mało, komu chce się prowadzić bloga, skoro go nikt nie czyta. Dlatego dobra optymalizacja bloga pomoże Ci w walce o wyższą pozycję w Google.

Wykonaj 5 prostych kroków i zoptymalizuj swojego WordPressa.

Są to podstawowe ustawienia dla bloga:

jak zoptymalizować bloga wordpress

1) Zakładka ustawienia ogólne

 

podstawowe ustawienia wordpressa
Tytuł bloga:

W tej zakładce musimy ustawić odpowiednio tytuł naszego bloga. Użyj w opisie kluczową frazę, na którą chcesz się pozycjonować. Nie upychaj słów kluczowych na siłę.

Opis bloga:

Stwórz nie za długi opis 1-2 zdania. Dodaj słowa kluczowe, ale również tutaj nie upychaj ich na siłę. Ma, to być naturalny opis, który przedstawi potencjalnym czytelnikom co znajdą na Twoim blogu.

Ustawienia czasowe:

Dostosuj je do naszej strefy czasowej, jeśli masz inne ustawienia.

 

2) Zakładka Pisanie:

Formatowanie

Zaznaczamy, aby WordPress, automatycznie konwertował tekst np. : ) na odpowiednie obrazki.
Zaznaczamy, aby WordPress automatycznie poprawiał nieprawidłowo zagnieżdżony kod XHTML

Usługi aktualizacji

W momencie, kiedy publikujemy nowe wpisy na swoim blogu, chcemy, aby szybciej one się indeksowały w Google. Dlatego dopisujemy listę serwerów, które umożliwią nam pingowanie. Standardowo mamy tylko jeden adres wpisany.

Skąd wziąść taką listę ?

Możemy pobrać bezpośrednio http://codex.wordpress.org/Update_Services. Jest, to lista XML-RPC Ping Services.

Obszerniejszą listę podała na swoim blogu Justyna Bizdra, możemy ją również wykorzystać: Ping lista do bloga wordpress. Pamiętajcie, aby listę sformatować, tzn. pozbyć się spacji między wierszami i sprawdzić czy nie ma z duplikowanych adresów z listą powyżej.

Listę tą wklejamy w takiej postaci jak wyżej, do naszego bloga:

konfiguracja i optymalizacja bloga wordpress

 

3) Ustawienia czytania

W tej zakładce możemy ustalić, ile wpisów może pojawić się na stronie głównej naszego bloga. Standardowo jest ustalone 10 wpisów oraz 10 elementów w kanałach RSS. Możemy zostawić te wartości lub je zmienić.

Należy, jednak zaznaczyć opcję wypisy dla kanałów RSS. Nie chcemy, aby całe nasze artykuły pojawiały się w kanałach RSS. Dlaczego? Chcemy chronić przecież nasze wpisy.

W sieci jest wiele stron, które za pomocą kanałów RSS wyświetlają nasze artykuły na swojej stronie, przez co taka strona zostaje zapełniona naszymi artykułami. Jest, to jednym słowem kradzież. Poza tym nasze artykuły będą powielane na wielu stronach, a Google przecież nie lubi duplikowanej treści. Dlatego zabezpieczamy nasze wpisy.

Widoczność dla wyszukiwarek

Jeśli masz zaznaczoną opcję Nie pozwalaj wyszukiwarkom indeksować swojej witryny, oddznacz ją. Chcemy, aby roboty indeksowały naszego bloga.

wordpress kurs

4) Ustawienia dyskusja [wms_protected]

Standardowo mamy ustawione

  • Spróbuj powiadomić wszystkie blogi, do których odnośniki zostały dodane w artykule (spowalnia proces dodawania artykułu.)
  • Zezwól na powiadomienia (pingbacki i trackbacki) z innych blogów
  • Zezwól na komentowanie nowych artykułów

I tak pozostawiamy, chyba że nie chcemy, aby ktoś komentował nasz blog, to odznaczamy ostatnią opcję.

Dodatkowe ustawienia jakie możemy zrobić to:

  • ustalenie, kto może komentować nasz blog
  • ile komentarzy ma pojawić się na stronie, czyli stronnicowanie
  • czy komentarz najpierw musi być zatwierdzony przez administratora (zdecydowanie polecam, to zaznaczyć, aby mieć kontrolę nad tym co zostaje publikowane)

 

5) Ustawienia bezpośrednich odnośników

Najważniejsze ustawienia na blogu. Standardowo mamy ustawione, aby nasz wpis był wyświetlany pod takim adresem:

http://kamilanitschka.pl/?p=123.

Ten adres nic nie mówi Google, nie jest to przyjazny link dla wyszukiwarek.
Skoro piszemy w tytułach naszych artykułów słowa kluczowe, to warto, aby ten tytuł był naszym odnośnikiem. Dlatego wybieramy:

własny format i wklejamy /%postname%/

jak ustawić wordpressa

Można również, co stosuje wiele blogerów dodać również do naszych linków kategorię (tutaj również używamy słów kluczowych) w tym wypadku dodajemy

/%category%/%postname%/

 

Podsumowanie całego artykułu w postaci krótkiego filmu:

 

To podstawowe ustawienia bloga WordPress w celu jego optymalizacji. W kolejnej części zastosujemy odpowiednie wtyczki, aby jeszcze bardziej zoptymalizować nasz blog.

 

P.S.

Nowa eRa eMarketingu…..? Jeśli jeszcze tego nie widziałeś, to kliknij teraz Tutaj i zobacz jak w XXI wieku buduje się 5cyfrowy biznes w domu…

 

 

[/wms_protected]

(Visited 330 times, 1 visits today)