jak wykorzystać wielokrotny autoresponder do budowy e-biznesuWybór odpowiedniego oprogramowania jest wbrew pozorom bardzo ważny. Ja dla przykładu wybierając złe narzędzia straciłem ponad 3000 adresów email…

Nie chce żeby przytrafiło Ci się coś podobnego, dlatego zanim jeszcze pomyślisz o budowaniu listy mailingowej, koniecznie zadbaj o odpowiednie narzędzia do pracy.

Co mnie bardzo zaskoczyło to fakt, że dużo początkujących osób (bardzo początkujących) planuje wysyłać swój Newsletter za pomocą takich programów jak np. Windows Mail… co jest oczywiście tak profesjonalne, jakby wydawca gazety zamiast drukować swoje egzemplarze, chciał pisał je ręcznie. Powinno być jasne, że coś takiego w ogóle nie wchodzi w grę.

Pojawia się tutaj jeszcze jeden duży problem: jeśli będziesz mieć np. 10.000 osób na liście to istnieje ryzyko, że każda z tych osób zobaczy adresy email Twoich pozostałych subskrybentów (w polu do) – a to jest oczywiście porażka!

 

A więc czego potrzebujesz, aby zawodowo uprawiać Email Marketing?

Prawdziwy zawodowiec, który stawia na budowanie listy (i bardzo dobrze), musi większość rzeczy zautomatyzować.

A więc, co powiesz na to, aby stworzyć sobie własny system marketingowy i zarabiać odtąd na liście kontaktów automatycznie nawet gdy smacznie sobie spisz?

Oczywiście na pierwszy rzut oka może to wyglądać na kompletne brednie, ale zaraz Ci powiem, co mam dokładnie na myśli.

 

Magiczne słowo to „Wielokrotny Autoresponder”

Jest to naprawdę wspaniałe narzędzie, a co najważniejsze: działa samodzielnie i automatycznie!

Dla przykładu:

Użytkownik „A” zapisuje się na Twój Newsletter, aby odebrać darmowy raport na temat pisania skutecznych ofert. Załóżmy, że zapisuje się np. 2 stycznia, podczas gdy użytkownik „B” robi to samo, tylko 3 dni później (5 stycznia). Teraz oczywiście planujesz przez jakiś czas budować relacje zeswoimi subskrybentami, aby pewnego dnia przekonwertować ich na klientów…

Jak normalnie postępowałbyś w takiej sytuacji?

Zapewne wysłałbyś użytkownikowi „A” wiadomość, za pomocą której zaczynasz budować sobie markę eksperta i uzupełniasz informacje, które przeczytał w Twoim darmowym raporcie – tak aby zachęcić go do kupna jakiegoś z Twoich produktów.

Ponieważ za pierwszym razem nic nie kupił, dlatego nadal pozostajesz z nim w kontakcie i za kilka dni wysyłasz mu wiadomość numer 3.

Tą samą procedurę powtarzasz z użytkownikiem „B”, jednak zgodnie z różnicą czasu dopiero 3 dni po użytkowniku „A”.

Takie operacje wymagają przynajmniej od 5 do 12 kontaktów z subskrybentem, a i tak nie jest pewne, że ktoś z Twoich potencjalnych klientów kupi jakiś produkt.

Teraz mam do Ciebie pytanie:

Czy na pewno chcesz powtarzać powyższy proces u każdego z kontaktów oddzielnie? Oczywiście, że nie. I właśnie w tym momencie do gry wkracza Wielokrotny Autoresponder!

Autoresponder samodzielnie zbiera wszystkie adresy email i automatycznie wysyła wcześniej napisane przez Ciebie wiadomości (w określonych odstępach czasu).

Dalsza treść dostępna po zalogowaniu

 

 

 

Autor wpisu:

Marketing Internetowy – niby takie proste, a jednak… Specjalizuję się w tej branży od przeszło 5 lat. Ciągle się dokształcam i szukam nowych, lepszych rozwiązań. Z doświadczenia wiem, że dla osób nie mających styczności z Marketingiem Internetowym, start w tej branży może być utrudniony, dlatego serdecznie zapraszam Cię do AllinOne Business System i na bezpłatne konsultacje oraz porady. Problemy, które Cię dręczą, z pewnością zostaną szybko rozwiązane.

(Visited 25 times, 1 visits today)