Niewątpliwe w dzisiejszych czasach elektronika nabiera nowego wymiaru. W sklepach dostępne są urządzenia, które pozwalają nam się przenosić w „inny wymiar” – telewizja 3D, a nawet 5D, która już od kilku lat funkcjonuje na naszym rynku z wielkim entuzjazmem została przyjęta przez użytkowników na całym świecie. Do tego dochodzą rozmaite gadżety, które niemal każdego dnia mają swoją nowszą – jeszcze lepszą odsłonę.

Kontynuując, nie wolno zapomnieć również o samochodach – kojarzonych do tej pory wyłącznie z pojazdami napędzanymi siłą benzyny, oleju napędowego czy też gazu. Ale to również się zmienia – na rynku dostępne są już samochody elektroniczne! Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak. W ofercie swojej mają je takie firmy jak: Mitsubishi, Tesla, Ford oraz Fiat. Nie da się ukryć, że są to samochody przyszłości i zapewne sukcesywnie będą zdobywały zwolenników, szczególnie w krajach, gdzie posiadanie takiego auto wiąże się z przywilejami, takimi jak niższe podatki.
Dlaczego warto bliżej się przyjrzeć samochodom elektronicznym?
Odpowiedź jest bardzo prosta, posiadają one wiele zalet, których na pewno brakuje samochodom spalinowym, a także hybrydowym.
Ich mocną stroną jest komfort podróżowania – silniki elektroniczne są cichsze od spalinowych, co wpływa na przyjemniejszą jazdę. I co ważne, nie muszą posiadać ani sprzęgła ani biegów – co stanowi niezwykłe ułatwienie w kierowaniu pojazdem.

 
Mocne atuty od strony ekologicznej są dość logiczne – samochód ten jak sama nazwa wskazuje napędzany jest siłą energii elektrycznej, a co za tym idzie jest przyjazny środowisku. Energia potrzebna do jego zasilania oczywiście może pochodzić z różnych źródeł – nieodnawialnych, takie jak węgiel czy ropa, a także coraz bardziej praktykowanych odnawialnych, takich jak biomasa.

 

 

 

CIEKAWOSTKA: Producenci biomasy, którzy chcą potwierdzić, że produkcja odbywa się z zgodzie z ochroną biosfery, że racjonalnie wykorzystywane są grunty rolne oraz że  w procesie produkcji powstaje ograniczona ilość emisji gazów cieplarnianych, mogą ubiegać się o certyfikację biomasy na przykład według systemu Redcert. Certyfikat Redcert stanowi potwierdzenie prowadzenia produkcji w sposób zrównoważony zgodnie z wymogami Dyrektywy 2009/28/EC.
Trudno jest wymienić wszystkie zalety płynące z posiadania samochodów elektronicznych, ale osoby, które już zacierają ręce na jego zakup muszę być świadome ceny, jaką będą musiały za niego zapłacić. Bowiem w porównaniu do samochodów spalinowych są one na chwilę obecną droższym rozwiązaniem.

(Visited 69 times, 1 visits today)