Obrazy na naszym blogu to już podstawa. Zdjęcia poprawiają jakość naszego bloga i czynią go bardziej atrakcyjnym, a artykuły czyta się dużo lepiej i ciekawiej. Umieszczamy je wszędzie, bowiem znajdują się w sidebarach jako banery, albo w artykułach. Jednak, czy zdajesz sobie sprawę, że obrazki wpływają na czas ładowania naszej strony ? Ile razy widziałeś/aś taki oto obrazek po wejściu na jakaś stronę?
loading1
A teraz pomyśl, czy zdarzyło Ci się, po prostu wyjść z takiej strony, nim się ona załadowała?

Długo ładujący się blog może zniechęcić naszych czytelników, którzy po prostu wyłącza naszą stronę i być może już nie powrócą. Powiem Ci jeszcze, że google też nie lubi takich stron, które się długo ładują.

Ale jak zawsze jest na to rada. Wystarczy optymalizować swoje obrazki, czyli zmniejszać ich wagę.

 

Optymalizację możesz robić na 2 sposoby:

1) ręcznie, czyli przed wrzuceniem zdjęcia na bloga
2) za pomocą wtyczek do wordpressa

 

Sposób 1) Optymalizacja ręczna

W tym celu możesz ściągnąć odpowiedni programik lub też pobawić się w photoshopie. Ale, po co ? możemy, to zrobić online, bez bawienia się w dodatkowe programy.

Polecę Ci 3 strony, dzięki, którym szybko odchudzisz swoje zdjęcia.

 

a)  Smush.it

smushit

Prosta stronka i obsługa. Wystarczy przejść do zakładki uploader, kliknąć żółty przycisk Select files and Smush, czyli wybrać zdjęcie, odczekać dosłownie pół sekundy i mamy już wygenerowane nasze odchudzone zdjęcie i przedstawiony rezultat.

Limit wgrywanego pliku, to 1 MB. Dodatkowo możemy optymalizować zdjęcia z linków, czyli nie musimy mieć zdjęcia na naszym dysku.

 

b) Online Image Optimizer

onlineoptimizerimage

Kolejna strona, dzięki, której możemy odchudzić obrazki. Mamy tutaj, jednak ograniczenia co wielkości wgrywanego zdjęcia max 2.86 MB oraz rozszerzenia, czyli .gif, .jpg i .png.

Jak w przypadku Smush.it możemy zarówno optymalizować zdjęcie z dysku, jak i adresu url.

 

c) Kraken

kraken

Trzecia strona, jaką Ci polecam. Tak jak dwie poprzednie możemy zarówno odchudzać zdjęcia z adresów url, jak i z dysku.

Tą stronę polecam najbardziej. Dwie poprzednie oferowały optymalizację pojedynczego pliku z dysku. Kraken, natomiast umożliwia załadowanie do optymalizacji dowolną ilość zdjęć z naszego dysku. Dzięki temu, jeśli mamy przygotowaną np. listę obrazków do danego artykuły, to za jednym razem zoptymalizujemy wszystkie. Mały minus jest taki, że wielkość zdjęć nie może być większa niż 1MB.

Dodatkowo do wyboru mamy optymalizację „Lossless” i „Lossy” . Czym się one różnią ? Ta pierwsza nie powoduje żadnych strat na jakości, z kolei ta druga powoduje niewielki ubytek, ale nie zauważalny dla oka.

krakenrezultat
Jak widzisz przy optymalizacji wielu zdjęć na raz możemy ściągnąć zarówno pojedynczy odchudzony obrazek lub też paczkę zip ze wszystkimi plikami.

Każda z tych wymienionych stron nie powoduje ubytku jakości naszego zdjęcia, ale ile zaoszczędzamy.

Przykład zoptymalizowanego zdjęcia, posłużę się tutaj zdjęciem mojej siostry i jej wykonanych paznokci.

optymalizacjasaloneffectstylizacja

Jak widzisz waga mniejsza, a jakość ? widzisz jakiś ubytek jakości ?

 

3) Optymalizacja poprzez wtyczki

Dalsza treść dostępna po zalogowaniu

Autor wpisu:

Pasjonatka wordpressa i (w mniejszym stopniu) joomli. Samouk języków programowania: php, html, mysql. Od niedawna zaciekawiona MLM i programami partnerskimi. Cały czas dokształcam się by odnieść sukces w marketingu. Potrzebujesz pomocy przy blogu ? nie wiesz jak coś ustawić w wordpress ? - zapraszam na mojego bloga http://kamilanitschka.pl - wordpress i ebiznes

http://kamilanitschka.pl

(Visited 42 times, 1 visits today)