Koncepcja kanału, który będzie zarabiałJeśli chcesz stworzyć warunki, by twój kanał na YouTube zarabiał, to potrzebujesz przygotować plan. Pomyślisz trywialne? Pewnie tak, jeśli robiłeś to już dziesiątki razy i potrafisz zaplanować każdą rzecz, którą chcesz zrobić.

Jeśli tak właśnie jest, to nie musisz czytać dalej. Jeśli jednak chcesz podyskutować i podzielić się swoim sposobem planowania, to proszę przeczytaj i skomentuj. Szukamy planu, który pomoże ci znaleźć drogę do stworzenia własnego imperium na YouTube.

Sztuki planowania można się uczyć całe życie. Stale pojawiają się nowe odkrycia dotyczące działania naszego mózgu, prowadzone są setki badań nad skutecznością różnych rozwiązań, w różnych dziedzinach.

Z pewnością nie uda ci się zacząć od zdobycia publiczności filmem z gangiem Azjatek w tle.

Chociaż po jego popularności zdecydowanie wzrosło zainteresowanie tego typu muzyka na całym świecie.

Od czego zacząć?

 

1 . Określ ramy swojej koncepcji zarabiania na YouTube:

jak zarabiać na YouTube

Uwaga:

To zadanie nie może być czymś, co możesz ostatecznie zrobić w jeden dzień. To może zająć ci kilka tygodni, miesięcy lub nawet lat. Tworzenie koncepcji jest procesem, dzięki któremu staje się zupełnie jasne dla Ciebie Co? Jak? Dlaczego? Kiedy?

Wracaj do tego punktu co jakiś czas – raz na pół roku?

Jednak już po pierwszym wykonaniu tego, nazwijmy ćwiczenia, będziesz już w stanie ruszyć w najlepszy możliwy kierunek do sukcesu w Internecie. Nie dasz sobie tej możliwości, jeśli nie przystąpisz do tego ćwiczenia w ogóle! Nie odkładaj tego na kiedyś. Zrób to teraz!

Po więcej wskazówek jak odnaleźć pasje sięgnij do książki Żyj z pasją, którą napisali Janet Bray Attwoord i Chris Attword. Zapamiętaj: Pasja to styl życia. Cel, to coś, co chcesz osiągnąć. To sposób, w jaki postanawiasz się przejawiać. Skorzystaj z mapy, która znajdziesz na końcu artykułu.

 

2. Jakie trendy możesz wykorzystać?

W poradnikach planowania internetowych biznesów dostajesz podpowiedź – znajdź grupę docelową. Jasne. Tylko nie wymyślaj jej! Poszukaj pomysłu, zbadaj rynek.

YouTube znakomicie ułatwia ci takie poszukiwania. On sam bada swoje statystyki i publikuje je na swoim blogu.

Koniecznie tam „poszperaj” i zastanów się co jest bliskie Twoim pasjom. Jeśli znajdziesz trend zgodny z tym, co ciebie kręci, to będziesz mieć grupę docelową na tacy.

Zajrzyj również do eksperymentalnej mapy trendów, która obsługuje na razie tylko USA. Poziome paski pokazują najbardziej popularne filmy – top # 1 w podziale na terytorium, płeć, wiek z informacją o oglądalności.

Pewnie eksperyment niebawem pokazywać będzie również inne regiony. Poczekajmy i zobaczymy.

A co jeśli nie znajdziesz nic dla siebie? Pozostaje ci trochę dłuższa droga poszukiwania fraz w Google skorzystanie z jego narzędzi. To temat na odrębny artykuł i nieco innej kategorii.

 

3. Dla kogo będzie ten kanał?

Oprócz informacji, które pojawiły się w omówieniu trendów warto zastanowić się nad odpowiedzią na inne pytania:

Dalsza treść dostępna po zalogowaniu

Autor wpisu:

Kiedy chodziłam do szkoły, byłam kiepską koleżanką. Nigdy nie dałam ściągnąć - musiałam proszącą o ściągę osobę nauczyć tego, o co prosi. Z biegiem lat talent do dzielenia się wiedzą pielęgnowałam i trenowałam w różnych obszarach wiedzy. Najpierw była matematyka (z zamiłowania i wykształcenia), później informatyka, ewidencja budżetu i sprawozdawczość w jednostkach samorządu terytorialnego. Aż kilka lat temu zafascynował mnie ebiznes. Dokładnie w 2006 roku. To zmieniło mój świat prywatny i zawodowy. Moi klienci już przyzwyczaili się do konsultacji w pokoju konferencyjnym a ja przestałam przemierzać Polskę wzdłuż i wszerz. Odkrywałam ciągle coś nowego i trafiłam na swoją pasję - wideo. Od 4 lat pielęgnuję ją, uczę się i produkuję filmy. Bardzo różne. Mam swoje marzenia, by dzielić się swoimi umiejętnościami i wiedzą. Dlaczego? Są dwa powody: # pierwszy - pomogę Tobie, bo zaczniesz czerpać radość z tworzenia filmów i nauczysz się je stosować do zarabiania, # drugi - pomogę sobie, bo od kiedy dzielę się swoją wiedzą, to dzielenie pomaga mi tę wiedzę porządkować, utrwalać i odkrywać coraz to nowe jej zastosowanie. Moją dewizą jest: naucz się bawiąc, baw się zarabiając! Czy to również może stać się Twoją dewizą?

https://www.facebook.com/Wideoprodukt

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • pomysł na kanał na yt
  • pomysł na kanał youtube
  • pomysł na kanał na youtube
  • dkad wziac pomusl na kanal yt
  • pomysl na kanal youtube
(Visited 2 663 times, 1 visits today)