największe błędy w e-mail marketinguPo co oddzielić Email Marketing od wszystkich projektów internetowych?

Już Ci tłumaczę.

Wyobraź sobie następującą sytuację:

Kupiłeś i zainstalowałeś na swoim hostingu autoresponderW tym samym miejscu znajdują się również Twoje internetowe projekty czyli strony oraz blogi. Nagle… pewnego dnia (obojętnie z jakiego powodu) serwer Twojego dostawcy przestaje działać (awaria!).

Twoje strony są w takim wypadku niedostępne i żaden z Twoich czytelników nie może już ich zobaczyć. Oczywiście pozyskiwanie nowych subskrybentów staje się również niemożliwe, ale jest coś jeszcze o wiele gorszego, razem ze stronami paraliżu doznał autoresponder, a co za tym się kryje – siadła cała komunikacja z Twoimi czytelnikami, klientami i współpracownikami!

To jest najgorsza rzecz, jaka może Ci się przydarzyć.

Dlatego zawsze powinieneś oddzielać Email Marketing (a tym samym funkcjonalność autorespondera) od swoich stron i internetowych projektów.

Nie będziesz mieć z tym problemów, jeśli zaopatrzysz się w pakiet narzędzi HostThenProfits – ponieważ nie będziesz musiał już wtedy zawracać sobie tym wszystkim głowy.

Już kilka razy spotkałem się z osobami, które nie mogły wysyłać maili ponieważ zmieniały akurat hosting i przenosiły swoje domeny.

No tak, jeśli Autoresponder (a przy tym cała wysyłka maili) zostałby oddzielony (tak jak wspominałem powyżej), to nie byłoby żadnego problemu.

Nawet jeśli przenoszenie domeny nie sprawia w dzisiejszych czasach za dużych kłopotów, to jednak zawsze coś może się popsuć – czego dowodem są maile, które otrzymałem.

A kto zadba o to dużo wcześniej, ten będzie zabezpieczony i nie będzie musiał z powodu tych problemów rezygnować z przebiegu swojej kampanii marketingowej oraz oczywiście z kontaktu ze swoimi subskrybentami.

Również budowa listy adresowej (o tym trochę później) może w czasie kryzysu bez problemu działać, ponieważ zapisywanie się na listę, czy potwierdzenie adresu email przebiega w tym wypadku niezależnie od stron, które są akurat przenoszone (albo gdy serwery, na których znajdują się te stronie nie działają).

Dalsza treść dostępna po zalogowaniu

 

 

 

 

 

 

Autor wpisu:

Marketing Internetowy – niby takie proste, a jednak… Specjalizuję się w tej branży od przeszło 5 lat. Ciągle się dokształcam i szukam nowych, lepszych rozwiązań. Z doświadczenia wiem, że dla osób nie mających styczności z Marketingiem Internetowym, start w tej branży może być utrudniony, dlatego serdecznie zapraszam Cię do AllinOne Business System i na bezpłatne konsultacje oraz porady. Problemy, które Cię dręczą, z pewnością zostaną szybko rozwiązane.

(Visited 32 times, 1 visits today)